Zbytečná prohra

Slavoj Podolí - SK Hostivař  3:4 (1:3)

přátelské utkání 7+1

Sestava: Deinkstein (4), Keraghel (4), Orjzynski (4), Hrubec (4), Liška (4), Tomsa (4), Vorel (4), Imramovský (4), Gottwald (4), Chrz (4), Dvořák (4), Štros (4)

Konečně slunečné počasí na krátký rukáv, nové dresy, poprvé na travnatém povrchu. Tím bohužel výčet pozitivních informací končí. Horší zprávou bylo, že na poslední přípravný zápas, kdy už jsme potřebovali ustálit sestavu na mistráky, nám chybělo hned 7 hráčů, a navíc Jáchym hrál po nemoci. Nejvíc byla v naší hře znát absence Šími, kapitánskou pásku převzal poprvé Lišák.

Zápas jsme začali velmi vlažně (už poněkolikáté), v soubojích jsme byli nedůrazní, nedostupovali hráče. Bylo znát, že jsme na trávě po půl roce, míče z našich kopaček byly pomalé i na nerovný terén si budeme muset zase chvíli zvykat. Naše až naivní bránění vedlo k tomu, že soupeř se na své tři góly vůbec nenadřel a o ještě větší příděl jsme si vyloženě koledovali. I náš jediný gól si museli dát hosté sami. Poločas tak skončil 1:3 z pohledu podolských.

Naše důrazná domluva sice padla na úrodnou půdu, ale než jsme se herně zvedli, lovili jsme míč ze sítě počtvrté. Přidali jsme v bojovnosti i v důrazu a najednou se začalo dařit i herně. Stačili jsme snížit z kopaček Tomáše a Luďka, ale i když jsme si vypracovali spousty tutovek, vyrovnat jsme už nestihli.

Musím říct, že z našeho přístupu k začátku jsem byl značně rozladěn. Ač na to hráče před zápasem upozorňujeme, v posledních zápasech nastupujeme nesoustředění a jakoby myšlenkami jinde. To, že jsme na trávě hráli po dlouhé době, a ne vše se podaří, dokážu pochopit. Ale nepřekousnu, že nejsme hladoví, nejdeme od první minuty za vítězstvím. Kluci si dají říct až o přestávce, ale to už musíme zápasy otáčet a rozhodně si nepředstavuji, že budeme čekat na nějaký impuls, abychom se rvali o výhru. Příští týden zajíždíme k prvnímu mistráku na Čafku, která má na nás velkou žízeň. S takovým přístupem bychom odjížděli s debaklem. Takže doufám, že už nám nebude nikdo z hráčů chybět a všichni, kteří budou nominováni si uvědomí, že kdo chce nosit dres s podolským znakem na srdci a být v sestavě našeho týmu, udělá od první minuty pro vítězství maximum.