Zbytečná prohra...

Slavoj Podolí - Čechie Dubeč  3:4 (2:3)

mistrovské utkání, 15. kolo soutěže mladšího dorostu

Góly: Dino, Anton, David

Tímto zápasem nám začala série zápasů s týmy, kteří jsou v tabulce nad námi a bodově máme možnost se na ně dotáhnout. Soupeři z Dubče jsme na domácí půdě chtěli vrátit porážku z podzimu. Bohužel se nám rozpadla obrana, takže na krajích museli zaskakovat jiní hráči.

Zápas pro nás začal ideálně, hned ve 4. minutě Šíma vyslal za obranu Davida na levé straně a ten zblízka nedal gólmanovi šanci – 1:0. Bohužel jsme se neradovali dlouho, hned o dvě minuty později se hosté prokombinovali až do našeho vápna a kontakt Čističe s útočníkem hostí posoudil rozhodčí jako penaltový. Střelec nedal Vaškovi šanci a vyrovnal na 1:1. Soupeř využil naší nekoncentrovanosti po obdrženém gólu a akcí z 15. minuty, kdy jsme byli velmi nedůslední před vlastní bránou, jednoduše zakončil a šel poprvé do vedení - 1:2. Dalších šest minut trvalo podolským, aby vyrovnali. Po našem rohovém kopu jsme se ve vápně orientovali lépe než hosté a bylo vyrovnáno – 2:2. Bohužel ještě do poločasu jsme opět chybovali před vlastní bránou a soupeři opět darovali gól jako na zlatém podnose – 2:3.

Druhý poločas už se hosté nikam nehnali, poctivě bránili a na naši polovinu se dostávali jen dlouhými odkopy. Nedokázali jsme si vytvořit souvislejší tlak, abychom přinutili soupeře více chybovat. Ještě jednou jsme dokázali srovnat, když v 53. minutě téměř ztracený míč zachránil Omar na hřišti (i za cenu velmi bolestivého nárazu do tyče) a Dino zblízka neměl problém míč uklidit – 3:3. Všichni jsme věřili, že zápas ještě otočíme. Kalich hořkosti jsme dopili do dna v 65. minutě, kdy dlouhý míč do velkého vápna dopadl nešťastně na ruku našeho obránce a rozhodčí podruhé dal možnost hostům kopat penaltu, která byla opět proměněna – 3:4. Posledních 15 minut jsme vše vsadili na útok, přeskupili sestavu a snažili se vyrovnat. I přes neskrývané zdržování hostů, jsme ještě měli dvě možnosti na vyrovnání. Po hezké kombinaci se ocitl Adam sám před gólmanem, bohužel z této pozice nedokázal trefit ani prostor brány. Poslední šance přišla z kopačky kapitána Šími, jeho dalekonosný pokus mířil přesně do šibenice, ale gólman hostí zázračně vytlačil míč na roh. Navíc už jsme bohužel neměli čas ani kvalitu.

Spokojeni jsme s nasazením a bojovností, ani fyzička nebyla problém. Tentokráte jsme narazili na velmi kvalitně bránícího soupeře. Střed zálohy si s tím dnes nedokázal poradit, čímž naše hra ztrácela obvyklou rychlost. Nejsem spokojen ani s kvalitou přihrávek na naše nabíhající hráče, většině chyběla přesnost nebo načasování. Samostatnou kapitolou dnes byly obdržené góly. Když pominu penalty, tak další dva góly byly zbytečné a takové chyby si s takovými soupeři nesmíme dovolit, pokud chceme být úspěšní.

Díky fanouškům za podporu a snad je potěšíme výsledkem už příští týden na půdě Suchdola.