Slavoj Podolí - Meteor Praha VIII  2:8 (1:5)

mistrovské utkání, 6. kolo soutěže Starších žáků

Góly: Kristian, Dino

Sestava: Dvořák (3), Obrtel (3), Tomsa (4), Janikovič (4), Toman (3), Keraghel (3), Gottwald (4), Kristian (4), Nováček (3), Domínek (3), Liška (4), Štros (3), Imramovský (3)

Na říjnový den to bylo teplé, slunečné počasí i když bylo dost větrno. Na Kavčích Horách nás čekala rezerva ligových meteorských týmů, která právem okupuje první příčky tabulky.

Do 12. minuty jsme stačili vysokému tempu hostí, ale pak po našem zbytečném zaváhání jsme soupeři dovolili skórovat a pak to nabralo již bohužel tradiční vývoj. Soupeři se začne dařit, nám nevychází nic, a navíc dostáváme góly po hloupých individuálních chybách. V 26. minutě to bylo o pět gólů a bylo hotovo. Hosté trošku polevili a aspoň posledních deset minut jsme hru vyrovnali a najednou byly šance i na druhé straně. Při hezké individuální akci Kristiana přišel faul v pokutovém území a sám faulovaný ji s přehledem proměnil. Poločasové skóre jsme tak malinko vylepšili na 1:5.

Druhý poločas jsme nezačali špatně, ale hosté zápas s přehledem kontrolovali. Aspoň jsme na dvacet minut zastavili jejich gólostroj, ale sami jsme moc nebezpeční nebyli. Rozhodčí toho moc nenapískal a bohužel se začaly množit ostřejší souboje, které nejhůře odnesl Lišák roztrženým nártem. Opět po takových našich nedorazech hosté v poklidu přidali další góly. V 60. minutě jsme po dlouhé době konečně dali gól ze hry, po hezkém vysunutí si Dino s přehledem poradil a překonal vysokého gólmana hostí. Konečné skóre tedy jednoznačně pro hosty – 2:8.

Nezbývá než soupeři poblahopřát k výhře, ve všech činnostech byl lepší. V našem týmu byla vidět snaha, ale to je na velký fotbal málo. Už těch proher je prostě moc, chybí nám sebevědomí, nikomu se nedaří, nenajde se vůdce, který strhne celý tým. Navíc nás kosí zranění, půlka týmu dohrává zápasy přes bolest, trénovat pak nemůžou naplno a motáme se stále v kruhu.

Nemá cenu brečet nad rozlitým mlékem, jenom tvrdá práce na tréninku nás z toho může dostat. Takže borci, zatneme zuby a v pondělí na to zase vlítneme....