Slavoj Podolí - Union Žižkov  11:0 (6:0)

mistrovské utkání, 5. kolo soutěže mladšího dorostu

Gól: 2x Dino, 2x Jáchym, 2x Mersi, 2x Omar, Anton, Šíma, Adam

Sestava: Obrtel, Tomsa, Toman, Orjzynski, Hrubec, Štros, Liška, Gottwald, Dvořák, Keraghel, Heneberk, Schwarz (2008)

V dalším domácím utkání nás čekal soupeř ze Žižkova. Hosté dorazili pouze s osmi hráči a přes možnost předčasného ukončení a kontumace dohráli zápas statečně do konce.

Bohužel podolský tým často nedokázal výhodu tří hráčů navíc v poli využít. Jasná převaha nás nedonutila hrát na víc než na půl plynu, čímž hra byla pomalá a bez pohybu. Tímto stylem hry jsme většinou nedokázali gólově vyřešit situace v přehuštěném vápnu žižkovských. Do poločasu jsme dokázali dát "jen" 6 gólů.

Druhý poločas se obraz hry moc nezměnil. Naše neschopnost z jasných pozic trefit aspoň prostor branky byla dnes neuvěřitelná. Často skvěle zakročil i výborný gólman hostí.

Celkové skóre 11:0 proti osmi hráčům soupeře považuji za nedostatečné. I když chápu, že proti oslabenému soupeři se člověk těžko motivuje k nějakému extrémnímu výkonu, měli bychom prokázat větší herní kvalitu a gólů dát minimálně jednou tolik. Je potřeba ocenit i soupeře, který bojoval až do konce velmi statečně a zápas nám určitě neusnadnil.

Takový zápas nám nic nedá a po herní stránce nikam neposouvá. Teď nás však čeká těžká série zápasů se soupeři z horní poloviny tabulky a musíme rychle přepnout na jiný ráz a průběh utkání, kde budeme muset hrát opravdu na hranici svých možností, abychom uspěli.