Vysoká prohra

Slavoj Podolí - FC Dolní Chabry  0:10 (0:3)

2. kolo Zimní ligy Starších žáků na Hájích

Sestava: Dvořák (4), Nováček (5), Tomsa (4), Štros (6), Toman (5), Keraghel (5), Gottwald (4), Šrámek (4), Liška (4), Mandzyuk (4), Orjzynski (4), Imramovský (4), Heneberk (5), Hrubec (4).

Do prvního letošního zápasu jsme šli po téměř měsíční herní pauze, takže se dalo očekávat, že nám bude chvíli trvat, než se zase na hřišti srovnáme. I přes absenci pěti hráčů se nás sešel dostatečný počet, tedy alespoň na začátku zápasu….

Soupeř s polovinou hráčů ročníku 2005 měl výškovou i fyzickou převahu, ale troufám si tvrdit, že herní určitě ne. Naši borci od začátku plnili, co jsme po nich chtěli – i pod tlakem držet míč a kombinací se postupně dostávat na soupeřovu polovinu. Ne vždy jsme byli úspěšní a ztrát bylo dost, ale když se nám povedlo míč udržet, dalo se na to koukat. Bohužel nám zatím chybí další návaznost ve finálních přihrávkách na křídla nebo útočníky. První gól soupeře přišel po jedné takové zbytečné ztrátě na malém vápně – 0:1. Druhý gól soupeř přidal po penaltovém zákroku a třetí po trošku šťastné střele z velkého vápna, ke které jsme ale útočníka vůbec neměli pustit. I my jsme v prvním poločase měli pár šancí, největší asi David H., kterému krásně poslal Luděk míč podél celého vápna, ale bohužel Davidovo prudké zakončení se mezi tyče nevešlo. Hosté si bráněním nekomplikovali život, jakýkoliv náznak našeho přečíslení řešili faulem (Omar by mohl vyprávět, toho okopávali jak brambory). Bohužel trestné kopy pro nás zatím nejsou výhoda, na bránu to ještě nebezpečně nedokopneme a centry sbírají vyšší soupeři. Poločasové skóre tedy 0:3.

Prvních dvacet minut druhého poločasu se obrázek moc nezměnil. My jsme se snažili kombinací dostat se alespoň k jednomu gólu, soupeř spoléhal na tři vysoké hráče vepředu, kterým naši borci rychlostně pochopitelně nestačili. Soupeř takto přidal postupně další dva góly. O čestný gól se mohl postarat Dino, ale krásnou přihrávku od Ludi poslal ze dvou metrů vysoko nad bránu. Bohužel soupeřův hráč s číslem 8 těžce nesl, když mladší a menší hráči Podolí byli v některých situacích šikovnější. Nejprve nesmyslnou kosou zranil Mersiho, který už nemohl pokračovat. Žlutá karta byla hodně do oranžova. O pár minut později tento samý hráč srazil zezadu ve sprintu Kristiana, který si poranil koleno a v podstatě taky dohrál. Rozhodčí asi nechtěl v Zimní lize vylučovat a tak tento faul přešel jen tak. Nakonec přeci jen červený kartónek vytáhnout musel, protože zmiňovaný hráč další drobnější faul komentoval nevhodným způsobem.

Bohužel posledních patnáct minut už jsme trošku rezignovali (částečně únavou a také průběžným výsledkem) a během této doby tam soupeři spadlo, na co sáhl a přidal dalších pět gólů, což trošku zbytečně kazí výsledek. Celkově tedy 0:10.

Nic se neděje, výsledek mě vůbec netrápí. Kdyby soupeř neměl vepředu tři vysoké a starší hráče, výsledek by vypadal asi jinak. Kluci se snaží hrát to, co po nich chceme – kombinace, přihrávky, akce po stranách. Určitě by bylo jednodušší odkopávat míče dopředu, ale upřímně, koho by to bavilo...? I podle reakcí rodičů vnímáme, že za námi stále stojí. Takže jdeme tou trnitější cestou, i za cenu porážek nic na systému hry neměníme. Bude to ještě dlouhá cesta, ale jednou se to zlomí a budeme úspěšní, ze své praxe jsem o tom přesvědčen.