Slavoj Podolí - Meteor Praha VIII  1:4 (0:3)

mistrovské utkání, 6. kolo soutěže Starších žáků

Gól: Kristi

Sestava: Dvořák (6), Tomsa (6), Toman (6), Keraghel (6), Gottwald (6), Mandzyuk (6), Orjzynski (6), Imramovský (6), Heneberk (6), Štros (6), Obrtel (6), Šrámek (6), Liška (6), Domínek (6)

Proč zrovna naše domácí zápasy provází vytrvalý déšť?! Hodně to dnes připomínalo utkání se Stodůlkami a bohužel i výsledkově…

Do zápasu vstoupili lépe hosté a hned ve druhé minutě musel Pepa v bráně vytáhnout pohotový zákrok po střele k pravé tyči. Hrál se svižný fotbal, oba týmy se na mokré UMT snažili hrál kombinačně a současně si nedarovali ani kousek hřiště zadarmo. Několikrát jsme velmi zkušeně vystavili hosty do postavení mimo hru, ale ani my jsme se nedokázali dostat na dostřel meteorské brány. První se tak gólově prosadil soupeř v 10. minutě, po krásné kolmici mezi naše stopery útočník hostů nezaváhal a poslal k tyči – 0:1. Dál byla hra vyrovnaná, pološance na obou stranách góly neskončily. Bohužel trošku nešťastný gól do naší sítě padl ve 22. minutě, kdy míč směřující do vápna měl na kopačce Jáchym, bohužel ztratil stabilitu a míč se ze skrumáže odrazil na zcela volného hráče u zadní tyče, který pohodově uklidil do sítě – 0:2. Následujících deset minut patřilo nám. Nejprve byl Dino faulován na hranici vápna, bohužel z velmi slibné pozice nedokázal Kristian dostat míč mezi tyče. Následoval průnik Omara po pravé straně, jeho střílený centr však nikoho ve vápně nenašel. Pak opět Dino vybojoval míč ve vápně, zmocnil se ho Kristian, ale prováhal nejvhodnější okamžik ke střele a pak už byl zablokován. Jak to bývá, nedáš dostaneš, soupeř se jednou dostal do našeho vápna, Pepa neudržel kluzký míč, hostující hráč mu ho takovým polofaulem (Pepovi přišlápnul ruku) ukopl a potřetí nás potrestal za naši nedůslednost – 0:3.

Nebylo proč věšet hlavy, stále to bylo o tom, abychom některou svojí šanci proměnili. Bohužel hned po třech minutách druhého poločasu opět po rychlém brejku hosté navyšují na čtyřgólový rozdíl. Ani to nás nezlomilo, dál jsme bušili do dobře pracující obrany Meteoru. Začalo se jiskřit v osobních soubojích, bohužel rozhodčí v tom dělal trošku bramboračku a obě strany začaly být podrážděné. Ale herně už jsme posledních dvacet minut byli lepší. Nejdříve to zkoušel Lišák pohotovou střelou, ale gólman si s ní poradil. Pak Dino opět nedokázal z trestného kopu trefit aspoň mezi tři tyče. Přibývali rohy na naší straně, po jednom takovém se míč odrazil za vápno k Adamovi a jeho pumelenici do šibenice bohužel zastavil obránce hostí, který podle mě nestačil ani uhnout. Gól byl blízko a v 65. minutě jsme se ho dočkali. Kristian, jak to umí, obešel tři hráče na hranici velkého vápna a jeho střela k tyči byla přesná – 1:4.

Dnes klukům nemám co vytknout, odehráli jsme podle mě nejlepší zápas v sezóně. Soupeři, doplněného o hráče hrající českou žákovskou ligu, jsme se vyrovnali herně, rychlostně i bojovností. Určitě jsme nebyli horším týmem, jediným rozdílem bylo proměňování šancí. Myslím, že příležitostí ke gólu jsme si nevypracovali o nic míň než hosté, bohužel jsme neměli tolik kvality v zakončení jako meteorští. Takže díky borci, dnes jsem byl na vás hrdý yes. Poděkování i našim „šálám“, kteří museli vytrpět nejenom nepřízeň počasí, ale i sledování zápasu z parku kvůli covidovým zákazům.

Soutěž se teď minimálně na 14 dní přerušuje, pokud můžu přidat svůj tip, tak na podzim už žádný mistrák nebude. Snad bude možnost dohrát podzimní část, ve které nám zbývá sehrát 5 zápasů, během zimní pauzy. Uvidíme, co bude dál, dám vědět i co se týká trénování, zatím nic konkrétního nevím sad