Výhra se nerodila lehce...

Sokol Cholupice - Slavoj Podolí  1:3 (0:1)

mistrovské utkání, 19. kolo soutěže mladšího dorostu

Gól: 2x Mersi, David

K poslednímu venkovnímu zápasu jsme zajížděli do Cholupic. Po dlouhé době jsme nastupovali proti týmu, který byl tabulkově pod námi, tedy v roli favorita. Na podzim jsme cholupické zlomili až po poločase, určitě to nebyl úplně jednoduchý zápas.

Počasí moc fotbalu nepřálo, v úmorném vedru se hraje vždy špatně. Začátek zápasu nám ale vyšel skvěle, v 6. minutě jsme domácí donutili zahrát těžkou malou domů, gólman si netroufl míč chytit do rukou, ten se odrazil k Dinovi, který nezazmatkoval a krásně předložil Mersimu před prázdnou bránu – 0:1 z pohledu domácích. Věřil jsem, že nás rychlý gól uklidní, přidáme další a zápas v klidu dohrajeme. Bohužel se tak nestalo. Ve vedru chyběl našim hráčům potřebný pohyb, a když už jsme se do nějaké akce dostali, řešili jsme ji úplně nesmyslně. Spousta nepřesností, místo přihrávek individuální akce, místo střelby další přidržení míče, místo centru střelba z úhlu atd. Domácí začali být nebezpeční a vypracovali si pár šancí. Tu nejnebezpečnější skvěle vyrazil David na roh.

Důrazná domluva v kabině přeci jen trošku pomohla, náš pohyb i kombinace najednou byly o level výš. V 48. minutě centr do vápna propadl k Davidovi a ten prostřelil domácího gólmana – 0:2. V 54. minutě David krásně našel Mersiho a ten uklidil přesně k tyči – 0:3. Po celý druhý poločas jsme už domácí do ničeho nepouštěli, naše další šance už zůstávaly nevyužity. V nastaveném čase se domácí přeci jen dočkali aspoň čestného gólu, když využili naší nedůslednosti ve vlastním vápně a stanovili tak konečné skóre na 1:3.

Vzhledem k úmornému vedru nám chyběl potřebný pohyb, především tedy v prvním poločase. Ale kluci to zvládli do vítězného konce, není třeba každému dát deset gólů, i za nižší skóre jsou 3 body. Přeci jen jsme na konci sezóny, už se projevuje množství zápasů, které jsme sehráli – od začátku zimní přípravy to bude k 20 zápasům. Díky fanouškům za podporu. Za týden hrajeme poslední domácí zápas, tak doufáme, že se s námi přijdete rozloučit v hojném počtu wink

Největším mínusem tak zůstává pouze zranění Vaška, které je vážnější, než to vypadalo na hřišti. Tak se Vašku drž, přejeme brzké uzdravení a brzký návrat do týmu !!!