Výhra s čistým kontem

Slavoj Podolí - Union Žižkov  8:0 (7:0)

góly: 2x Dino, 2x Kuba, Šíma, Mersi, Lišák, Omar

Sestava: Domínek (6), Toman (6), Keraghel (6), Orjzynski (6), Gottwald (6), Obrtel (6), Liška (6), Štros (6), Vorel (6), Šrámek (6), Nelinka (6), Chrz (6)

Před týdnem krátký rukáv, dnes opět dresy jak na zimní ligu, protože tomu odpovídalo počasí - zima, deštivo, nevlídno. Minulý týden jsem volal po vyprázdnění marodky, ale stal se pravý opak. Nejenom, že se téměř nikdo z marodů do tréninkového procesu nevrátil (kromě Tomáše), ale naopak se zranil i druhý gólman David, v týdnu si podvrtl kotník Jáchym a Hrubínho dostal v noci horečku.

K mé radosti však zbylých 12 borců ukázalo, že máme vyrovnaný kádr, každého dokážeme nahradit a nikdo nemá jisté místo v základní sestavě, ale musí o něj bojovat svým přístupem na tréninku. Ale pěkně popořádku….

Do brány zaskočil nováček v našem týmu Horst a vedl si nadmíru skvěle. Určitě mu svým výkonem pomohla zodpovědná hra obránců, ale jeho rozehrávka nohou byla výborná, co na něj šlo, to s přehledem pochytal a má na svém kontě zaslouženou nulu. Když jsem v minulém článku psal, že umíme hrát lepší fotbal, tak dnes jsme v prvním poločase ukázali, že jsem měl pravdu. Od první minuty kluci měli velkou chuť, všichni v pohybu a kombinace měly přesnost, rychlost, prostě radost koukat. Určitě tomu pomohl i mokrý trávník, který nám to vše zrychloval a soupeř vůbec nestíhal. Hned ve 4. minutě ukázal Dino, že z něj roste útočník, kterého potřebujeme. Převzal si do pohybu přihrávku, lehce obešel dva hráče a pohotově zakončil k tyči – parádní akce a 1:0. Dino byl dnes hodně vidět a byl to on, který v 7. minutě přidal druhý gól – 2:0. Dál jsme soupeře nenechávali vydechnout, na žižkovskou bránu se valil jeden útok za druhým. Další gól zařídil Lišák, který sice při střele podklouzl, ale i tak míč dokázal umístit po zemi k tyči – 3:0. O dvě minuty později se Dino změnil v nahrávače a jeho přihrávku uklidil krásně Mersi – 4:0. Stále jsme neměli dost a v 16. minutě zařídil gól Omar – 5:0. Pak začal úřadovat obrozený střelec Kuba. Nejdříve se v 21. minutě protlačil kolem obránce až před gólmana a nedal mu šanci – 6:0. Asi nejhezčí gól zápasu si Kuba schoval na poslední minutu prvního poločasu, když si ve vzduchu našel vysoký míč z rohu a hlavou krásně umístil na zadní tyč – 7:0.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme pokračovat v kvalitní hře a přidat další góly. To se bohužel úplně nepovedlo. Za prvé soupeř změnil styl hry, už se soustředil pouze na to, aby nám dal nějaký gól a nechával vepředu velký počet hráčů, čímž zaměstnával nejen naše beky, ale i záložníky a ti pak nedokázali rychle doplňovat naše útočné akce. Druhý důvod beru na sebe, protože jsem začal kluky stavět na pro ně nezvyklé posty (aby si také vyzkoušeli něco nového) a i to se podepsalo na naší hře ve druhé půli. I přesto se nám podařilo několik pěkných akcí, ale finální zakončení se prostě nepovedlo. Na druhou stranu je potřeba pochválit kluky za výbornou obrannou činnost, kdy opravdu nedovolili důraznému soupeři téměř nic. Posledních dvacet minut frustrovaní hráči hostí trošku neunášeli prohru, naštěstí jsme se nenechali k ničemu vyprovokovat a ani nedošlo k nějakému zranění (čehož jsem se dost bál, když jsem viděl nějaké reakce žižkovských). Přeci jen jsme skóre ještě posunuli o jeden gól, kapitán Šíma v poslední minutě všem ukázal, jak se má zakončovat z před brankového prostoru, po zemi, k tyči - 8:0.

Snad jsme alespoň trošku potěšili naše věrné a dnes i promrzlé rodiče a fanoušky, především první půli se bylo na co koukat. Díky všem hráčům za chuť, se kterou dnes nastoupili. Jedeme dál, každý zápas je jiný a stejně důležitý.  O návratu marodů tentokráte radši psát nebudu, bůh ví, kolik by nás bylo příště…laugh