FC Zličín - Slavoj Podolí  1:5 (0:3)

mistrovské utkání, 12. kolo soutěže mladšího dorostu

Góly: 2x Adam, Jáchym, David, Omar

FC Zličín - Slavoj Podolí  1:5 (0:3)

V prvním venkovním zápase jsme tušili, že nás nečeká nic lehkého. Domácí minulé kolo drželi dlouho nerozhodné skóre s Újezdem, nakonec prohráli jen 0:2. Navíc v tabulce byli hned za námi a určitě se chtěli bodově ještě více přiblížit. Množství omluvenek vedlo k tomu, že jsme do boje museli povolat i dva hráče, kteří ještě nebyli zdravotně úplně v pořádku, ani v týdnu netrénovali.

Celý zápas ovlivňoval silný vítr, první poločas jsme ho měli v zádech, čímž se nám hrálo trošku lépe než domácím. Začátek patřil nám, ale sérii rohů jsme nevyužili. Gól padl až v 15. minutě, a tak trošku náhodně. Krásné vysunutí rozběhnutého Omara na pravé straně, bohužel vítr odnášel míč až za brankovou čáru. Omar ještě ve snaze udržet míč na hřišti ho v pádu poslal směrem na branku a ten k překvapení všech, včetně gólmana domácích, zapadl přesně k zadní tyči – 0:1 z pohledu zličínských. Soupeř hrozil pouze po našich chybách v rozehrávce, jeden rychlý protiútok jsme dokázali zastavit jen za cenu pokutového kopu. Domácí kapitán však míč poslal vysoko nad Vaškovu branku. A tak jsme navýšili skóre my. Nejprve ve 22. minutě Jáchym trefil přímák přesně k tyči – 0:2 a o pět minut později krásnou průnikovku za obranu využil David – 0:3. Soupeř měl do poločasu dvě další šance, střelu k tyči vytlačil Vašek na roh a následná hlavička skončila na břevně naší branky.

Do druhého poločasu jsme věděli, že se nám proti větru bude hrát hůř, a hlavně jsme nechtěli vrátit domácí do hry nějakým obdrženým gólem. Což se přesně bohužel stalo. Akci domácích jsme zastavili před vápnem jen za cenu faulu a při následném přímém kopu si vybral slabší chvilku gólman Vašek – sníženo na 1:3. Následujících 10 minut se do nás soupeř zakousl a my jsme nevěděli, kam dřív skočit. Naštěstí vždy jsme dokázali akce zastavovat včas a domácí jsme do další vážnější šance nepustili. Vše změnit se rozhodl Jáchym v 61. minutě. Z pozice stopera skvěle odebral míč, rychle ho vyvezl až na polovinu domácích a z dobrých 25 metrů napřáhnul, jeho pumelici zastavilo břevno, ale pohotový Adam dorazil míč do sítě – 1:4. O šest minut později se opět Adam nejlépe zorientoval ve vápně po odraženém míči a zblízka dal poslední pátý gól – 1:5. Pak už se zápas jen dohrával, domácí už neměli síly něco změnit a my jsme v klidu prostřídali, aby si zahráli všichni.

Zápas to nebyl určitě jednoduchý, trošku nám chyběl klid Lišáka ve středu zálohy, i když Jáchym a pak i Dino určitě na tomto postu nezklamali. Vítr sehrál svoji roli na obě strany, my jsme ho dokázali první poločas více využít než domácí v poločase druhém. Cenné vítězství za tři body, které jsme potřebovali, abychom neztratili bodový kontakt s týmy nad námi. O Velikonocích máme volno, takže za 14 dní nás opět čeká venkovní zápas, tentokráte zajíždíme do Březíněvse.

Díky fanouškům za podporu, jen stále čekáme a těšíme se na slibovaný bubínek…winklaugh