Vybojovaná remíza

Slavoj Podolí - Sokol Cholupice  3:3 (0:3)

góly: Dino, Mersi a Omy

Sestava: Deinkstein (6), Mohammed (6), Toman (6), Keraghel (6), Orjzynski (6), Gottwald (6), Obrtel (6), Hrubec (6), Liška (6), Heneberk (6), Dvořák (6), Chrz (6), Štros (6), Šrámek (6)

Víkendové počasí nám opravdu nepřálo. V sobotním odpoledni fičel na hájeckém hřišti silný vítr, který určitě ovlivnil hru i výsledek našeho zápasu. I přes neúčast řady hráčů (např. Luky, Jáchym, Luďa, Jony, Nelinka atd.) jsme věřili v kvalitní výkon a samozřejmě ve vítězství.

První poločas jsme nezvládli úplně podle představ. Především díky silnému protivětru jsme nedokázali kontrolovat míč, soupeř využíval rozehrávky gólmana a šikovné hráčky na levé straně, která i díky našemu ne důrazu byla schopná obejít dva, tři hráče. Vlastními chybami před brankou a jedním vlastním gólem jsme cholupické pustili do tříbrankového vedení.

O přestávce jsme si řekli, co je potřeba změnit, a že ještě zdaleka není nic ztraceno. Pomohla nám k tomu i změna stran, kdy jsme začali mít vítr v zádech. Od prvních minut jsme zatlačili soupeře na vlastní polovinu, okamžitým a soustavným napadáním získávali míče, ale těžko jsme překonávali val před brankou cholupických. I tak se nám podařilo rychle snížit, když se trefil Mersi – 1:3. Ještě více nám to vlilo síly do žil, soupeřovu hráčku už jsme nenechali svým důrazem vůbec hrát a ostatní soupeřovi hráči si také moc nezahráli. Po dalších šancích jsme dokonce dali druhý gól, ale rozhodčí nám ho neuznal kvůli údajnému předchozímu faulu. Křivda kluky posílila a druhý gól přeci jen přišel, když se podél gólmana trefil Dino – 2:3. Soupeř už hrozil pouze z brejků, ale David bránu druhý poločas zamkl a držel pro kluky šanci na vyrovnání. K tomu měl blízko opět Mersi, ale jeho střelu zastavilo břevno. Čas ubíhal strašně rychle, ale naše vůle alespoň vyrovnat nakonec přinesla ovoce. Po závaru před brankou hostí se míč odrazil k Omymu a ten poslal míč nechytatelně pod břevno – 3:3. V hektickém závěru chtěly oba týmy strhnout zápas na svoji stranu, ale gólmani už vše vychytali.

Stejně jako v Kolovratech zbytečně honíme výsledek po nepovedeném prvním poločase. Určitě svoji roli hrál vítr, ale i tak jsou tři góly za poločas až dost. Na druhou stranu po obrovském nasazení, bojovnosti a vůli zápas otočit, nelze klukům moc vyčítat. I děkovačka s rodiči po remíze svědčí o tom, že jsme to brali jako malé vítězství.