SK Modřany - Slavoj Podolí  1:7 (1:2)

mistrovské utkání, 4. kolo soutěže mladšího dorostu

Góly: 2x Dino, Cian, Šíma, Anton, Hrubinho, Jáchym

Sestava: Keraghel, Obrtel, Tomsa, Toman, Orjzynski, Hrubec, Štros, Liška, Gottwald, Dvořák, Chrz, Denkstein, Drahovzal (2008)

Začátek virové sezóny se opět naplno projevil. V týdnu trénovalo jen torzo týmu, navíc ve čtvrtek nás na hřiště nepustilo počasí… ještě v pátek to vypadalo, že nedáme dohromady ani 11 hráčů, proto jsme si půjčili z ročníku 2008 šikovného Drahyho. Nakonec většina marodů obětavě dorazila, aby aspoň na pár minut mohli případně prostřídat.

Vzhledem ke všem těmto okolnostem jsme chtěli dát co nejdříve gól a do poločasu si udělat uklidňující náskok. To se nám povedlo napůl. První gól přišel už ve 2. minutě, když Jáchym poslal po pravém křídle do úniku Omyho, ten utekl obránci a lahůdkovou přihrávkou našel na malém vápnu volného Dina – 0:1 z pohledu domácích. Bohužel místo abychom se uklidnili a přidali další góly, přenechali jsme aktivitu domácím. Ti hráli jednoduše, dlouhými nákopy se pokoušeli překonat naši obranu, což se jim povedlo ve 13. minutě a po rychlé akci vyrovnali na 1:1. Domácí ožili a nám se vůbec nedařilo, spousta zbytečných ztrát i nepřesností v rozehrávce nás stála spousty sil. I tak jsme měli několik šancí, ale výborného gólmana domácích jsme nedokázali překonat. Naštěstí ještě před poločasem po rohu a následném závaru v šestnáctce modřanských jsme protlačili míč hlavou do sítě – 1:2.

Do druhého poločasu jsme si řekli, co je potřeba změnit, a hlavně rychle přidat další góly, abychom domácím sebrali síly ještě s výsledkem něco udělat. A to se po náramně. Na hřiště jsme vlítli jako uragán a během pěti minut přidali tři góly. Nejdřív ve vápně krásně vyšla spolupráce útočníků Cian – Dino, který uklidil míč do brány – 1:3. O dvě minuty později našel Drahy pro změnu Ciana, který také dokázal překonat domácího gólmana – 1:4. Skvělou pětiminutovku dovršil krásným výskokem a umístěnou hlavičkou k tyči Jáchym po rohu Šími – 1:5. Od této chvíle už jsme měli zápas pod kontrolou a jen skvěle chytající modřanský gólman držel naše skóre na uzdě. Poslední dva góly pak přišly po individuálních akcích. Nejdřív v 70. minutě kapitán Šíma tak dlouho hledal prostor ke střele, až obešel vše, co mu stálo v cestě a gólmanovi nedal šanci – 1:6. Poslední gól v 75. minutě zařídil Hrubinho. I když mu na levé straně překáželi tři hráči modřanských a dva podolští, svou buldočí silou přes všechny přešel a pravou nohou uzavřel skóre – 1:7.

Z naší strany to především v prvním poločase nebylo kvalitní, ve druhém díky gólovému náskoku jsme už měli větší klid na kombinaci i zakončení. Vzhledem k předchozímu týdnu, kdy jsme měli pouze dva tréninky s malým počtem hráčů, musíme výhru brát všemi deseti. Ale příště, ve vyrovnanějším zápase, takový výkon stačit nebude. V říjnu nás čeká série zápasů s těžkými soupeři, musíme být připravenější a doufejme také zdraví…