Úspěšná generálka

Slavoj Podolí - SK Třeboratice  8:1 (4:1)

Góly: 2x Jáchym, Omar, Šíma, Adam, Cian, Vojta, vlastní

Už jsem byl od několika z vás urgován, že nepíšu reportáže z přípravných zápasů. laugh Vzhledem k tomu, že už příští víkend začínají mistrovské zápasy, opět se tedy vracím k článkům ze zápasů.

Dnešní počasí bylo velmi teplé a slunečné, vytáhlo spousty našich fanoušků na Kavčí Hory a po dlouhé době jsme měli na zápase velkou diváckou podporu. Hned v prvních minutách otevřel skóre Jáchym, který si ve vápna našel míč z rohu a tvrdou hlavičkou nedal gólmanovi hostí šanci. Netrvalo dlouho a soupeř z rychlého útoku (i když pravděpodobně z ofsajdového postavení) překonal Vaška a bylo srovnáno. Je potřeba říct, že to byla asi jediná šance třeboradických, po zbytek zápasu naši gólmani nic řešit nemuseli, krom rozehrávek nohou.

Soupeře jsme přehrávali, ale jelikož nám hosté nechávali spousty prostoru i času, naše hra se jejich tempu přizpůsobila a hráli jsme dost pomalu. Postupně jsme tempo přeci jen trošku vystupňovali a začaly přicházet další góly. Postupně se trefili Omar, Šíma a Adam, ve druhém poločase přidaly góly Vojta, Cien, znovu Jáchym a jeden gól si srazili do vlastní sítě hosté. Celkové skóre se tedy zastavilo na 8:1, i když nevyužitých tutových šancí bylo možná stejně jako gólů.

Zápas splnil, co jsme od něj očekávali. Po sérii těžkých přípravných zápasů jsme se chtěli generálkou herně i gólově naladit na začínající jarní část mistráků, a to se povedlo. Velkou porci minut dostali dnes hráči, kteří do předchozích zápasů zasahovali v menším časovém úseku.

Možná ještě krátce si dovolím zhodnotit tříměsíční zimní přípravu, když už nám to za týden vypukne. V průběhu ledna kluci průběžně prošli covidem popř. karanténami, takže nám to dost narušilo fyzickou přípravu a museli jsme plány trochu změnit. Naštěstí v únoru jsme se již začali scházet ve větším počtu a na soustředění v Českém Dubu jsme už byli kompletní. To nám vyšlo dle představ včetně na únor překvapivě příjemného počasí.

Letos jsme nehráli Zimní ligu, ale většinu přípravných zápasů jsme si naplánovali na Kavčí Hory. Mělo jich být celkem deset, dva z nich se bohužel neodehráli, ale i tak zápasů bylo hodně. Mix různých soupeřů znamenal kombinaci lehkých i těžších zápasů, ale všechny jsme odehráli velmi slušně. Asi nejtěžší zápas s ligovým Vyšehradem jsme neodehráli špatně, prohra 0:3 nebyla tragédií a byla to velmi dobrá zkouška na první jarní kolo s Motorletem. Naopak další dva soupeře, které máme v mistrovské soutěži, jsme dokázali v přípravě porazit – Dubeč 5:0, Újezd 1:0. Cenná byla i středeční výhra 3:1 s Dolními Počernicemi s komplet ročníkem 2005.

V neděli začínáme na domácí půdě s lídrem soutěže Motorletem. Na druhé místo nám schází 5 bodů a já věřím, že máme tým, který to dokáže na toto umístění dotáhnout. Přijďte nám fandit aspoň ve stejném počtu jako dnes a vytvořte nám pořádné domácí prostředí. Chceme být první, kdo sebere Motorletu nějaké body. wink