Tucet gólů Žižkovu

Union Žižkov - Slavoj Podolí  0:12 (0:7)

Góly: 3x Omar, 3x Mersi, 2x Šíma, Dino, Kuba, Luděk, vlastní

Sestava: Nováček (7 bodů) - Obrtel (4), Tomsa (5), Mucek (4), Imramovský (4), Toman (5),  Ojrzyński (5), Gottwald (4) - Dvořák (4), Štros (4), Urban (4), Mohammed (4), Keraghel (6), Šrámek (4)

Na první venkovní utkání jsme se vydali společně MHD na hřiště Unionu Žižkov, který se nachází v parku na Vítkově. Přivítal nás hodně drnovitý terén, a to jsme ještě netušili, jak malé hřiště domácí pořadatelé postaví. Nemluvě o tom, že míče ke hře jsme museli poskytnout také my….

Nic z toho nás nerozhodilo, do domácích jsme se pustili pěkně zostra. Hned v 5. minutě Jáchym přesně posunul na Šímu, ten vysunul na pravé straně Luďu, který poprvé překonal gólmana domácích – 0:1 z pohledu Unionu. Soupeř odpověděl rychlým průnikem středem hřiště, ale útočník tváří tvář dnes opět skvělému Lukášovi neuspěl. Herně jsme byli jasně lepší, snažili jsme se o kombinaci, ale koncovka nám moc nevycházela nebo nás vychytal dobrý gólman žižkovských. Domácím se povedla ještě jedna akce, ale opět Lukáš ve spolupráci s Jáchymem vše vyřešili, i když až na brakové čáře. V 18. minutě odšpuntoval náš gólostroj dnes výborně hrající Omar. Nejdříve se trefil po rohu Davida a přihrávce Luďka – 2:0 pro Podolí. O dvě minuty později opět Omar po kombinaci s Davidem zvyšuje na 3:0. Ve 23. minutě se gólově prosadil také Dino, který pohotově využil krásnou přihrávku od Šími a pod vybíhajícím gólmanem uklidil do sítě – 4:0. Dalším střelcem zápasu byl Mersi, svůj gólový zápis načal ve 25. minutě a byl to asi nejhezčí gól tohoto utkání. David přetáhl roh a Mersi z voleje trefil nechytatelně – 5:0. Stále jsme neměli dost, kluci si dovolovali čím dál víc a pohledných kombinací přibývalo. V 32. minutě protrhnul svojí střeleckou smůlu Kuba a po přihrávkách Omara a Mersiho zblízka navýšil skóre na 6:0. Když už se blížil konec poločasu, první dnešní hattrick završil Omar – 7:0.

Do druhého poločasu nebylo nutné moc toho měnit. Chtěli jsme pokračovat v kombinacích a přidat co nejvíce gólů. Bohužel náš gólostroj se na dvacet minut zadrhl. Domácí už bránili pouze ve dvou lidech, dalších pět hráčů zůstávalo na naší polovině se snahou dát nám aspoň gól. Dnes ale proti nim stál fantom Lukáš. Domácí už několikrát zvedali ruce, ale Luky dnes čaroval. My jsme častá přečíslení neřešili úplně ideálně, místo jednoduchého zakončení jsme si přihrávali do ofsajdu nebo jsme nedokázali trefit branku. Nakonec jsme přeci jen ještě několikrát domácího brankáře překonali. V 57. minutě Mersi dorazil míč vyražený po Kubově střele – 8:0. Hned o minutu později jsme kopali roh, Kuba přinutil žižkovského obránce zahrát tak nešikovně, že si dal vlastní gól – 9:0. Další dva góly si vzal na starosti Šíma, který pěknými střelami navýšil skóre už na 11:0. Gólovou tečku a druhý hattrick v zápase zaznamenal Mersi v poslední minutě – 12:0.

Opět jsme se dnes mohli opřít o skvělého gólmana. Lukáš dostal ve dvou zápasech pouze jeden gól a dnes má zaslouženou nulu. Snad mu to ještě nějaký čas vydrží wink. Obránci tolik práce neměli, většinu akcí zastavovali častým předskočením domácích útočníků. I rozehrávka se jim dnes vcelku dařila a podpořili tak naši hru dopředu. Záloha dnes byla vidět nejvíc, postarala se o tři čtvrtiny gólů. Ani útok dnes nezklamal, Kuba i Dino se trefili a často pomáhali v kombinaci.

Soupeř dnes neměl šanci. Bylo fajn vidět, jak klukům s přibývajícími góly roste sebevědomí a hodně akcí bylo velmi pohledných, i když třeba bez gólové tečky. Ale zůstáváme nohama na zemi, stále máme na čem pracovat. Takže díky kluci yesyesyes, příští týden opět na plac a makat…