Statečný, ale marný boj

Slavoj Podolí - ABC Braník 0:4 (0:2)

mistrovské utkání, 11. kolo soutěže Starších žáků

Sestava: Deinskein (4), Nováček (5), Obrtel (4), Tomsa (5), Štros (4), Toman (5), Keraghel (5), Gottwald (5), Šrámek (4), Domínek (5), Liška (5), Kristian (5), Orjzynski (4), Imramovský (4), Heneberk (3)

V posledním mistrovském utkání jsme poprvé mohli využít nové UMT na Kavčích Horách, což vzhledem k podmáčenému travnatému hřišti byla dobrá zpráva. Hostili jsme tým z Braníka, který si přivezl téměř komplet ročník 2005 s divizními zkušenostmi.

I vzhledem k tomu jsme se nechtěli se soupeřem pouštět do nějaké hry nahoru dolů, což by zákonitě vedlo k velkému debaklu. Bránili jsme až na vlastní polovině, čím jsme zamezili dlouhým míčům za obranu a také tím zahušťovali soupeři prostor, který si nevěděl rady, jak se dostat do nějakých šancí. Hosté tak sice kontrolovali míč, ale kluci plnili svědomitě obranné pokyny, a tak pouze dvakrát v prvním poločase se nám nepodařilo soupeře ubránit. My jsme čekali na nějakou možnost k rychlému protiútoku, a i to se povedlo. Spoléhali jsme na Kristianovu rychlost a šikovnost, které také využil, ale bohužel dvě velké šance gólem neskončily. I tak poločasové skóre 0:2 bylo celkem přijatelné.

Do druhého poločasu jsme taktiku neměnili, jen jsme chtěli branické více zlobit z rychlých protiútoků. Hosté sice po patnácti minutách přidali třetí gól, ale i my jsme měli několik šancí, především z kopaček Kristiana a Dina. Dnes nám však nebylo přáno, vše vychytal gólman soupeře. Konečné skóre minutu před koncem hosté trefili krásnou střelou z otočky – 0:4.

Stejná sestava hostí dala v minulém kole zličínským 22 gólů, jsme rádi, že jsme se takovému debaklu vyhnuli. Kluci makali co to šlo, ale prostě v tomto věku je ročníkový rozdíl nesmazatelný, především co se týká rychlosti a fyzické převahy. Hosté vyhráli zaslouženě, ale dnes jsme jim to rozhodně neulehčili. Jen škoda, že nám tam taky něco nespadlo.

Máme za sebou 11 mistrovských zápasů. Určitě jsme chtěli uhrát víc než jen dvě výhry, ale vzhledem ke zdravotním peripetiím, které nás celý podzim provázely, to asi jinak dopadnout nemohlo. Ale jsme teprve v polovině, před jarními odvetami nás čeká dlouhá zimní příprava. Doufejme, že už všichni marodi budou zpět a my budeme všem moct dokázat, že jsme opět o něco silnější, a že to s námi nebudou mít vůbec lehké….