Sokol Bílá Hora - Slavoj Podolí  1:1 (1:1)

mistrovské utkání, 3. kolo soutěže staršího dorostu

Gól: Dino

article preview

Sokol Bílá Hora - Slavoj Podolí  1:1 (1:1)

Další zápas na hřišti soupeře nás čekal na Bílé Hoře. Naštěstí se nehrálo na malé umělce dle úvodního plánu, ale na přírodní trávě. Soupeř měl v základní sestavě hned 7 hráčů ročníku 2004, tak jsme čekali velmi těžké utkání. Počasí nepřálo fotbalu vůbec, nedříve silný vítr a pak vytrvalý déšť. Bohužel opět jsme nebyli kompletní, virózy se rozjely v plné síle.

Zápas začal pěkně svižně. Hned v 5. minutě jsme trošku zbytečně darovali domácím rohový kop. Centr se ze skrumáže odrazil do břevna a zpět do hřiště k zcela volnému hráči soupeře, který zblízka prostřelil Omara - 1:0. Podolští však okamžitě začali přebírat iniciativu a hnali se za vyrovnáním. Nejprve krásná a rychlá akce po pravé straně, Honza poslal prudký míč do vápna, bohužel Dino byl pod tlakem a nedokázal míč trefit, možná i díky nerovnému terénu. Nicméně si vše vynahradil ve 13. minutě, kdy ho krásně našel ve vápně Lišák a Dino prudkou střelou pod břevno vyrovnal – 1:1. Od této chvíle do poločasu jsme byli jasně fotbalovějším týmem, soupeřovy dlouhé nákopy jsme skvěle sbírali a hned se hnali do další akce. Těch nebylo málo, ale bohužel vždy tomu chyběla větší přesnost ve finální fázi. Soupeř zahrozil jen párkrát, ale vše jsme bezpečně ubránili.

Druhý poločas už byl více v režii domácích, jejich snaha více hrát po zemi nás stála stále více sil v defenzivní činnosti, takže naše útočné akce jsme již nestačili doplňovat v takovém počtu, abychom se více dostávali do přečíslení soupeřovy obrany. Boj se víceméně odehrával ve středu hřiště, skóre mohly posunout přímé kopy. Nejprve Jáchym poslal míč z dobrých 25 metrů velmi nebezpečně, míč před gólmanem skočil, ten ho neudržel v náručí, bohužel nám chyběl krůček, abychom míč dostali do sítě. Soupeř mohl rozhodnout v posledních minutách zápasu, trestný kop k tyči dokázal naštěstí Omar vytlačit na roh.

I když gól od 15. minuty už žádný nepadl, rozhodně to nebylo nudné utkání. Déšť zrychloval hru a mokrý terén nabízel zajímavé souboje i hodně skluzů. Proti o dva roky staršímu soupeři kluci odehráli velmi slušné utkání, druhý poločas už nám trošku docházely síly, ale aspoň jsme dokázali velmi slušně bránit. První půli jsme byli lepší, druhou zase soupeř, remíza tedy asi spravedlivá.

Kdyby nám někdo před začátkem soutěže řekl, že po třech zápasech budeme bez prohry a jen s jedním obdrženým gólem na kontě, asi bychom ho považovali za snílka. Nicméně tento tým ukazuje, že jeho možnosti ještě zdaleka nekončí. Kluci drží pohromadě, skvěle fungují jako tým a stále jsou hladoví po vítězstvích. Takže doufejme, že v příštím domácím zápase budeme opět vítězný tým.

Díky kluci za bojovný výkon a fanouškům za podporu i za tak nevlídného počasí yesyes