mistrovské utkání, 7. kolo soutěže Starších žáků

Sestava: Dvořák (3), Obrtel (3), Tomsa (3), Janikovič (4), Toman (3), Keraghel (3), Gottwald (5), Nováček (3), Štros (3), Šrámek (3), Domínek (3), Liška (3), Kristian (5), Orjzynski (4)

Počasí: na říjen super

Hřiště: travnatá plocha v příšerném stavu

Počet delegovaných rozhodčích: 0

Atmosféra: naši fanoušci opět skvělí, jejich trpělivost nezná hranic smiley

Dnešního soupeře jsme potkali v září v rámci poháru starších žáků. Ten jsme sice o gól prohráli, ale soupeře jsme druhý poločas přehrávali a od prohry ho zachránil jen výborný gólman. I proto jsme věřili, že na tohoto soupeře máme i tentokráte.

A nezačali jsme vůbec špatně. Po počátečním vzájemném oťukávání jsme jako první udeřili my. V desáté minutě poprvé udeřilo útočné duo Dino – Kristian. Druhý jmenovaný využil své rychlosti, obešel dva hráče a z těžkého úhlu vypálil velmi tvrdě a přesně. Gólman domácích sice stačil zareagovat, ale míč vyrazil pouze do břevna a pohotový Dino ho dopravil do sítě – 0:1 z pohledu domácích. Bohužel nám vedení dlouho nevydrželo, po rohu zbraslavských nám míč propadl na malé vápno, a to je prostě chyba, kterou soupeři dokáží potrestat – 1:1. Dalších dvacet minut patřilo domácím, my jsme se pouze bránili bez schopnosti míč chvíli podržet na svých kopačkách. A pak opět jeden z dlouhých míčů za obranu nedokážeme zastavit, nevšímáme si ani hráčů kolem sebe a najednou nám utíká hráč sám na gólmana – 2:1. I na tento stav jsme ještě dokázali odpovědět, Dino si vyměnil míč s Kristianem a levou nohou srovnal na poločasové skóre 2:2.

Do druhého poločasu jsme chtěli více držet míč, více kombinace a přesných přihrávek. Tady body byly blízko a my jsme je chtěli urvat. To jsme netušili, že nás čeká poločas hrůzy…. Měli jsme výkop, následovala naše nepřesná rozehrávka, absolutní nedůraz v obraně a po deseti vteřinách opět prohráváme – 3:2 pro zbraslavské. I když stále bylo o co hrát, opět jsme v sobě nenašli sílu se tomu postavit. A tak soupeř přidával jednoduché góly a my se propadáme do herního marastu čím dál víc. Ve druhém poločase jsme měli snad jedinou šanci, ale Dino zblízka nedokázal završit svůj hattrick. Konečné skóre, na které se soupeř ani moc nenadřel – 7:2.

Naše výkony neodpovídají tomu, na co máme. Zdravotní problémy nás stále pronásledují, sice se už do tréninku zapojil Mersi, ale pro změnu mají problémy Lišák, Omar a Šíma. Ale to co občas předvádíme na hřišti s tím úplně nesouvisí. Máme pasáže, že vypadáme jako parta sebraná v parku na kavčákách, která vidí míč poprvé v životě. Zatím nedokážeme věci z tréninku přenést do zápasu. Ale najdeme i pozitivní věci, myslím, že souhra Dino - Kristian začíná pomalu fungovat a časem by to mohla být velká úderná síla. Takže opět budu opakovat to, co každý článek: Nic nevzdáváme, příští týden opět do práce a makat na sobě. Jediná cesta k lepším výsledkům vede přes tvrdou práci na tréninku. A také věřme, že se skončí zdravotní lapálie všech hráčů, budeme na tréninku kompletní.