SK Dolní Chabry - Slavoj Podolí  4:1 (3:0)

mistrovské utkání, 10. kolo soutěže Starších žáků

Gól: David H.

Sestava: Nováček (4), Obrtel (4), Tomsa (5), Štros (5), Toman (5), Keraghel (6), Gottwald (5), Šrámek (4), Domínek (4), Liška (7), Kristian (5), Orjzynski (4), Imramovský (4), Denkstein (4), Heneberk (5)

Před koncem mistrovského podzimu se nám pomalu vyprazdňuje marodka, tak konečně máme v zápase možnost hráče prostřídat a nechat je trošku odpočinout.

Domácí si od začátku zápasu hru moc nekomplikovali, dlouhými nákopy zkoušeli překonat naše obranné řady. S gólovou tečkou se jim to podařilo již v 8. minutě, kdy jsme ve vápně nechali soupeři až příliš času na zakončení – 1:0. Hned o dvě minuty později se Adamovi nepovedla rozehrávka, domácí se zmocnili míče na hranici vápna a nadvakrát se štěstím, když se míč od tyče odrazil k volnému hráči, zvýšili na 2:0. Po této nešťastné desetiminutovce jsme hru vyrovnali a mohli jsme vyrovnat i skóre. Nejprve se Kristian krásně uvolnil na velkém vápně, bohužel jeho prudkou střelu zastavila tyč. Několikrát jsme se pokoušeli zakončit z větší vzdálenosti, ale na to ještě nemáme takový nákop, aby to bylo nebezpečné. Další obrovskou šanci jsme měli po kombinaci Kristian – Dino, kdy druhý jmenovaný, ač v tísni pohotově přeloboval gólmana, ale domácí opět zachránila konstrukce, tentokráte břevno. Naopak chaberským tam spadlo, na co sáhli. Třetí střela na bránu a třetí gól těsně před koncem poločasu – 3:0.

Druhý poločas jsme dál pokračovali ve snaze o kombinační fotbal, což na tak těžkém terénu nebylo zrovna jednoduché. Bohužel stále máme v přechodové fázi spousty nevynucených chyb, míče nám odskakují nebo zvolíme zbytečně špatné či složité řešení. Škoda čtvrtého gólu, kdy lehký centrovaný míč si Lukáš nešťastně srazil do sítě. Posledních dvacet minut jsme byli lepším týmem, dokázali jsme si vytvořit řadu šancí, ale bohužel Šíma, Kristian ani Mersi nedokázali dostat míč do sítě. To se povedlo až Davidovi, který ve vápně předskočil statického domácího obránce a pohotově zakončil k tyči. Poslední slovo ještě mohli mít domácí díky penaltě po faulu Adama ve vápně, ale exekutor poslal míč vysoko nad naši branku. Konečné skóre tak zůstalo na 4:1 pro domácí.

Tohoto výsledku je škoda. Troufám si tvrdit, že jsme nebyli horším týmem. Bohužel rozhodli naše individuální chyby, kdy dva góly jsme si v podstatě vstřelili sami a naše střelecká koncovka, ve které jsme tentokráte měli i dost smůly. V některých fázích zápasu už se nám daří předvádět pěkné akce, někdy i se zakončením, ale stále to je jen pár světlých okamžiků ve stínu mnoha zbytečných ztrát a nepřesností. Nedá se nic dělat, od pondělí jdeme znovu na sobě makat, protože cesta je cíl….