Avia Čakovice - Slavoj Podolí  0:7 (0:4)

mistrovské utkání, 11. kolo soutěže mladšího dorostu

Góly: 2x Mersi, Jáchym, Lišák, Hrubinho, Šíma, Adam

Sestava: Keraghel, Obrtel, Tomsa, Toman, Orjzynski, Hrubec, Štros, Liška, Gottwald, Imramovský, Chrz, Denkstein, Drahovzal (2008)

K poslednímu mistráku podzimní části soutěže jsme museli vyjet až do Čakovic. Domácí mají pouze travnaté hřiště, a i když jsme se trošku obávali stavu hrací plochy, nakonec byl terén relativně přijatelný.

Od začátku jsme měli zápas pod kontrolou, jen nám trošku trvalo, než jsme se srovnali se skákavým hřištěm a trošku lehčím míčem. Po patnácti minutách jsme otevřeli skóre pěknou střelou z kopačky Lišáka, když před tím zachránil téměř ztracený míč Drahy. Ve 22. minutě jsme se poprvé prosadili po rohovém kopu, kdy Mersi dokázal dostat míč do sítě – 0:2 z pohledu domácích. Další gól přidal ve 28. minutě Jáchym opět umístěnou střelou z dálky – 0:3. Poslední gól prvního poločasu si v poslední minutě srazil domácí gólman do vlastní sítě po rohu Hrubinha.

Druhý poločas vypadal z naší strany o něco lépe, zpřesnili jsme kombinaci, ale přesnější zakončení nám komplikoval silný vítr. I tak jsme dokázali přidat další tři góly, a to díky Mersimu, Šímovi a Adamovi. Konečný rozdíl ve skóre byl tedy sedmigólový.

Po dlouhé době jsme si mohli užít pohodový zápas, kdy jsme byli od začátku lepším týmem. Možná než tento zápas bych radši zhodnotil podzimní sezonu. Celkově za 6 výher, 2 remízy a 3 prohry máme 20 bodů a patří nám šesté místo v průběžné tabulce. Když pominu suverénní Motorlet, tak na druhé místo nám chybí pouze 5 bodů, což je manko, které můžeme na jaře smazat. Škoda dvou zápasů, s Dubčí a Újezdem, kdy jsme byli lepší, ale nedařilo se nám dát potřebné góly. Mít o šest bodů víc, druhé místo by bylo naše. Na druhou stranu si musíme velmi cenit remíz se Suchdolem a Aritmou, kde jsme rozhodně nebyli favoriti.

Myslím, že kluci přechod do dorostenecké kategorie zvládli velmi dobře a v zápasech se soupeři, kteří mají většinou starší hráče, často byli lepším týmem. Jsme spokojeni i s docházkou a přístupem kluků k tréninkům. Především jsme rádi, že nám covidová situace dovolila trénovat a hrát celý podzim. Snad to tak vydrží i po celou zimu a jaro….wink

Moc díky i za podporu fanoušků. Je super, že kolikrát máme hlasitější podporu nejenom při domácích zápasech, ale i na hřištích soupeře. Není hezčí pocit, než když se točí podolské šály yes yes yes