Remíza v Mělníku

FK Mělník - Slavoj Podolí  3:3 (1:1)

Góly: Lišák, Šíma, Jáchym

Sestava: Keraghel, Obrtel, Tomsa, Toman, Orjzynski, Liška, Gottwald, Dvořák, Denkstein, Rubinos, Heneberk, Chukhrov, Sytnyk, Brázda.

K prvnímu zápasu v roce 2022 jsme zajížděli do středočeského Mělníka. Místní mladší dorost, převážně složený z ročníku 2005, hraje krajský Přebor, pro nás tedy hodně zajímavá zkušenost.

První minuty patřily domácím. Na nás bylo znát, že jsme dva měsíce nehráli ostrý zápas. Ale úvodní tlak jsme dokázali ubránit bez obdrženého gólu a postupně začali hru vyrovnávat. První gól se sice nakonec podařilo dát mělnickým, ale my jsme dokázali vyrovnat z rohu, kdy se zblízka trefil k tyči Jáchym. I další naše standartka skončila gólem, trestný kop Jáchyma dorazil na zadní tyči Mersi, ale bohužel byl v ofsajdu, takže poločasové skóre zůstalo 1:1.

Na začátku druhého poločasu jsme šli i tak do vedení, a to po asi nejhezčí akci zápasu. Míč šel z jedničky po ose Anton, Šíma, David – ten dokázal od lajny odcentrovat, míč si před bránou našel Šíma a s přehledem dal na 2:1. Další neuznaný gól, tentokráte asi z chybně mávnutého ofsjadu, byl také po krásné kolmici, tentokráte od Ciana na Davida. Domácí toho využili k vyrovnání, i jim se povedla rychlá akce a přečíslení naší obrany skončilo v síti – 2:2. Ještě jednou jsme vedli, Lišák si krásně zpracoval míč ve vápně a chytře přeloboval domácího gólmana – 3:2 pro podolské. Zanedlouho bohužel z dorážky před naším gólmanem mělničtí opět vyrovnali na 3:3. Pak se střídali šance na obou stranách, ale když rozhodčí na konci zápasu raději odpískal konec, než aby musel písknout jasnou penaltu proti domácím, skončil zápas asi spravedlivou remízou.

Pro nás trenéry milé překvapení, jak jsme zápas zvládli. Staršímu soupeři jsme se vyrovnali jak rychlostně, tak i v osobních soubojích, fotbalově jsme z mého pohledu byli o něco lepší. První týdny budou tréninkově hodně náročné, takové zápasy bereme jako zpestření pro kluky. V našem týmu pevně zakořeněná touha vyhrát každý zápas kluky motivuje do každého zápasu jít úplně naplno, ať je příprava, jak chce náročná. A to nás na nich strašně baví….winkyes

Díky i věrným divákům za výjezd do středních Čech. Teď už budeme hrát většinou doma, tedy pokud covidová situace dovolí surprise