FC Tempo - Slavoj Podolí  4:1 (3:0)

mistrovské utkání, 1. kolo soutěže Starších žáků

Gól: Tomsa

Sestava: Dvořák (4),  Obrtel (5), Tomsa (5), Janikovič (5), Imramovský (4),Toman (5), Keraghel (4),Heneberk (3), Gottwald (4), Kristian (4), Deinkstein (3), Nováček (4), Štros (4), Šrámek (4), Hrubec (5), Orjzynski (4)

První mistrák na velké hřiště a hned derby – zajížděli jsme na Lhotku k souboji s Tempem. Museli jsme se obejít bez Lišáka, Jonyho a Horsta. V přípravě jsme měli největší problém v obraně a se vstřelením gólů, dnes jsme doufali, že už to bude zase o něco lepší.

Do zápasu jsme vstoupili sebevědomě, byli jsme více na polovině hostí a i první šanci jsme si vytvořili my. Po pár minutách byl v první šanci Adam, ale sám před gólmanem zvolil špatné řešení a pouze ho trefil do rukavic. To na druhé straně stačil domácím jeden roh, míč jsme nechali trestuhodně propadnout na malé vápno a jednoduchý gól byl na světě – 1:0 pro Tempo. Soupeř se uklidnil, dalších 15 minut nám zle zatápěl a držel nás pod tlakem. Obrana byla přetížená a po dalších zbytečných chybách nám domácí utekli na rozdíl tří gólů. Během prvního poločasu jsme pocítili, jaký je rozdíl v osobních soubojích na malém a velkém hřišti, ze zápasu museli kvůli bolestem odstoupit David a Mersi.

Jak je nám vlastní, nic jsme nevzdávali a druhý poločas jsme předvedli povedenější výkon. Hned po minutě hry Dino protáhl gólmana domácích střelou k tyči. Opticky jsme měli převahu, jen nám stále chybí kvalitnější řešení předfinální přihrávky a lepší zakončení. Díky podivnému metru pana rozhodčího se zápas začal oboustranně přitvrzovat, po dalším neodpískaném faulu musel odstoupit i Luděk. Naše převaha ke gólu nevedla, naopak domácím se povedl jeden brejk, který na rozdíl od nás potrestali – 4:0. Jediného gólu jsme se dočkali v 59. minutě, ale stál za to. Hrubinho byl faulován na hranici vápna, a i když to bylo z velkého úhlu, Jáchym to trefil parádně do vzdálenější šibenice - 4:1. Navíc už jsme síly neměli, domácí nám nic zásadního nedovolili.

Největší rozdíl vidím v tom, že Tempo už na velkém hřišti hrálo minulou sezonu. My jsme stále na začátku, tři týdny je málo, abychom to zvládali podobně, i když oproti prvním přípravným zápasům se zlepšujeme. Musíme být trpěliví, jen poctivý přístup v tréninku a zkušenosti z dalších odehraných zápasů nás budou posouvat. Největší kaňkou jsou zranění našich hráčů. Bohužel nejhůře to odnesl Mersi, který mám zlomenou ruku a sádru na měsíc cryingcrying. Přejeme brzké uzdravení.

Díky borci za bojovný výkon, v pondělí na plac a jedeme dál. Holt to odnese příští týden Sokol Bílá Hora wink