První letošní výhra

Slavoj Podolí - Sokol Kunratice  5:2 (1:0)

góly: 2x Dino, Mersi, David H., Luděk

Sestava: Deinkstein (4), Nováček (4), Obrtel (4), Tomsa (4), Liška (5), Mohammed (4), Toman (5), Keraghel (4), Orjzynski (4), Šrámek (4), Vorel (4), Imramovský (5), Gotwwald (4), Štros (4), Heneberk (4)

Ve druhém kole Zimní ligy jsme v prvním letošním zápase narazili na soupeře z Kunratic, který stejně jako my v prvním kole vysoko prohrál.

Počasí fotbalu zrovna moc nepřálo, lezavá zima, občas déšť a neustálý silný vítr, který celý zápas foukal proti nám. Vzhledem k tomu, že soupeř přeci jen tahal za kratší konec, jsme na změně stran netrvali, ale komplikací to určitě bylo. V prvním poločase bylo znát, že měsíc jsme nehráli zápas a máme za sebou teprve pár tréninků. Nepřesnosti, špatný výběr místa, mizerná kontrola míče. Ale snaha byla, a tak se velmi zlehka naše hra zlepšovala. První vlaštovkou byl gól Mersiho, který pohotově zakončil míč vybojovaný Honzou – 1:0.

Druhý poločas už se kombinace vypadaly lépe, začalo se dařit šance proměňovat, takže skóre postupně narůstalo. Dvakrát se trefil Dino a rázem to 3:0. Soupeř snížil z rohu, kdy centrovaný míč vítr sfouknul přesně na zadní tyč – 3:1. Dál jsme byli lepší a góly Davida H. a Luďka z rohu jsme navýšili už na 5:1. Poslední gól si připsali kunratičtí, když využili naši hodně nepřesnou rozehrávku od gólmana – 5:2.

Byla znát vánoční fotbalová pauza. Ze začátku jsme se hodně hledali, míč nás neposlouchal. Postupně se to zlepšovalo, ale do optimálního výkonu to mělo daleko. A vlastně to ani v této fázi přípravy není důležité. Teď do jarních prázdnin nás čekají 4 týdny té nejtvrdší práce na fyzičce a síle. Na fotbalových dovednostech budeme pracovat až pak, takže následující přípravné zápasy budeme brát spíš jako zpestření pro kluky než řešit, jak to bude vypadat herně a dopadne výsledkově.