Slavoj Podolí - SK Modřany  4:2 (1:1)

4. kolo Zimní ligy Starších žáků na Hájích

Góly: 2x Dino, Omar, Mersi

Sestava: Deinskein (5), Dvořák (5), Nováček (6), Tomsa (6), Štros (5), Toman (5), Keraghel (5), Gottwald (6), Šrámek (5), Liška (5), Mandzyuk (5), Orjzynski (5), Imramovský (5), Heneberk (6), Hrubec (5), Domínek (6)

V dalším zápase Zimní ligy nás čekal tým Modřan a my jsme doufali, že konečně zažijeme v roce 2020 pocit vítězství. Pod delší době jsme měli k dispozici 16 hráčů, chyběli jen Tomáš, Nelinka a Obrtlík.

Zápas začal pěkně v tempu, během dvou minut bylo k vidění na obou stranách po jednom rohovém kopu. Prvních patnáct minut jsme měli asi více ze hry, ale na obou stranách bylo hodně nepřesností a gólových šancí moc nebylo. Prvního gólu jsme se dočkali v 18. minutě, díky vysokému pressinku při rozehrávce modřanských se dostal k míči David H. a obránce ho zastavil pouze za cenu faulu. Míč do vápna krásně poslal Luky, David H. se sice k zakončení nedostal, ale s velkým přehledem našel na vápně Omíka a ten z jedničky prostřelil vše před sebou – 1:0. I soupeř měl pár šancí a po jednom úniku z pravé strany jsme útočníka dokázali zastavit jen za cenu faulu ve vápně a nemohlo z toho být nic jiného než penalta. Tu David D. výborně vyrazil, poradil si i dorážkou z blízkosti, ale i potřetí jsme nechali soupeře zakončit a tu už Jáchym marně vykopával z brány – 1:1. Ještě jsme do poločasu pár náznaků měli, ale nic se už gólově neujalo.

Druhý poločas byl hodně podobný tomu prvnímu. My jsme měli míč více na kopačkách, modřanští hrozili především díky rychlým protiútokům. Jako první mohl přidat další gól Dino, ale musel zakončovat levou nohou a kolem vyběhnutého gólmana branku netrefil. Naše vedení přišlo o chvíli později, Kristianovu bombu k tyči gólman pouze vyrazil před sebe a Mersi byl u míče včas – 2:1. Hru jsme v podstatě kontrolovali, bohužel deset minut před koncem se soupeři povedl jeden z brejků a střelou na zadní tyč vyrovnal – 2:2. Kluky to nesrazilo, naopak i za těch pár minut chtěli opět strhnout vedení na naši stranu. O pár minut později byl na polovině hřiště faulován Omar, k míči se dostal Luděk a šli jsme tři na dva. Rozhodčí nám však výhodu nenechal a vrátil rozehrání zpět na polovinu. Zlobili jsme se však pouze chvilku. Lukáš si dnes připsal druhou asistenci, jeho střílený centr prošel k překvapení všech až do vápna, kde propadnutí míče předvídal jediný Dino a pohotově trefil krásně pod břevno – 3:2. Soupeř už neměl síly i potřetí vyrovnat, a tak jsme mu na cestu přidali ještě jeden gól. Kristian hezky prošel vápnem, od brankové čáry našel volného Dina před brankou modřanských a ten počtvrté rozvlnil síť – 4:2.

Pro nás cenná výhra. Moc se mi líbila reakce po druhém obdrženém gólu, kdy snad na hřišti nebyl nikdo, kdo by nevěřil, že vyhrajeme. A obrovskou vůlí se to povedlo. Herně to zdaleka nebylo ideální, velké množství zbytečných nepřesností nás pak stojí spousty sil, abychom míč vybojovali zpět. Stále se ještě zaměřujeme na fyzičku a sílu, na herní zlepšení bude ještě čas později. Díky fanouškům za podporu, ty šály tomu dodávají správný punc wink