Prohra se vztyčenou hlavou

Slavoj Podolí - FC Háje A  1:3 (1:0)

gól: Honza H.

Sestava: Nováček (6), Obrtel (5), Tomsa (5), Liška (5), Mohammed (4), Toman (5), Keraghel (4), Orjzynski (4), Šrámek (4), Dvořák (3), Hrubec (4)

V dalším zápase Zimní ligy na Hájích nás čekal A tým domácích, který hraje Českou ligu mladších žáků, takže pro nás zajímavá konfrontace s kvalitním týmem, který ve své soutěži nepotkáváme. Hory a nemoci, omluvenek se nakonec sešlo velké množství, takže pouze 11 borců bylo připraveno do hry. Byli jsme zvědavi, jak kluci fyzicky zvládnou zápas po náročném tréninkovém týdnu.

První poločas byl herně vyrovnaný, hrál se fotbal nahoru, dolu, plný osobních soubojů. Vzájemně si týmy nedarovaly ani kousek hřiště, na nic nebyl čas. I tak se občas rodily šance na obou stranách. My jsme většinou nedokázali vyřešit akci finálovou přihrávkou, na druhé straně nás držel Lukáš skvělými zákroky. Jediný gól prvního poločasu však nakonec vstřelili podolští, gólman domácích pod tlakem špatně rozehrál a Hrubinho mu pohotově vrátil míč do sítě – 1:0. A to ještě další tutovou šanci měl Omy. Míč po rohu se k němu propadl na zadní tyč, ale bohužel ho nedokázal snad z metru dostat do sítě a trefil pouze tyč.

Do prvního gólu domácích byl zápas stále vyrovnaný. Pak ale rozehrávka domácího gólmana nešťastně propadla přes naše dva hráče na rozběhnutého útočníka a Lukáš poprvé neměl šanci 1:1. Domácím narostla křídla a nám naopak začaly docházet síly. Už jsme nedokázali podržet míč na svých kopačkách a domácí nás zatlačili na naši polovinu. Vyústěním toho byly další dva góly v naší síti – 1:3. A to ještě spousty šancí domácí neproměnili nebo je vychytal Lukáš. Až posledních 10 minut jsme opět dokázali hru přesunout před branku Hájů, ale Honza, David ani Omy nevyřešili své gólové šance správně, a tak se skóre už neměnilo.

I přes neúčast spousty hráčů si nominovaná jedenáctka vedla velmi dobře. První poločas jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Ve druhém už se na nás projevil náročný tréninkový program. Ten bude pokračovat i v dalších týdnech, takže výsledky mohou být trošku zkreslené. Takže díky kluci za bojovný výkon, v pondělí zase na plac, máme před sebou ještě spousty práce.

Stejně statečně si na Hájích vedli v diváckém souboji naši fanoušci a tady to určitě nebyla prohra. Díky moc všem, kteří si i přes velký mráz našli cestu nás podpořit a celý zápas nahlas fandili yesyesyes.