Povinné vítězství...

TJ Březíněves - Slavoj Podolí  0:13 (0:7)

mistrovské utkání, 13. kolo soutěže mladšího dorostu

Góly: nevím přesně a není to důležité :-)

Horší počasí nás už dlouho nepotkalo sad… vytrvalý déšť provázel celý zápas. Domácí však mají kvalitní trávník, takže po celý zápas hřiště vydrželo a naštěstí se nezměnilo v žádnou břečku. Soupeř se krčí na posledním místě tabulky, na podzim jsme s ním neměli slitování a ani tentokráte se na hřišti neodvíjelo žádné fotbalové drama.

Hned v první minutě gólman domácích podcenil střelu k tyči a Čistič otevřel skóre. Nemá cenu popisovat jednotlivé akce, domácí se na naši polovinu dostávali velmi sporadicky a k ničemu jsme je před Davidem v bráně nepustili. Naše hra díky obrannému valu domácích i díky mokrému terénu nebyla moc pohledná, úplně jsme nevěděli, jak se dostávat do šancí. I když spousty akcí jsme zazdili špatným řešením, dokázali jsme za první poločas dát 7 gólů. Střelce už si přesně nepamatuji, v dešti si nebyl schopen góly zapisovat ani rozhodčí, kterému se papírek rozmočil hned po zápisu prvního gólu laugh

Druhý poločas byl co do kvality ještě horší. Soupeř už neopouštěl pozice před vlastním vápnem a všech deset hráčů Podolí se pokoušelo tu hradbu překonat. Ale jak si chtěl každý zahrát a pomoci týmu, spíš jsme si vzájemně překáželi, takže často bylo k vidění dvacet hráčů v okolí branky domácích a bylo to spíše o náhodě, ke komu se míč dostane. Abychom to úplně rozbořili, tak jsme klukům změnili jejich posty, takže každý hrál na netradiční pozici, což i přes snahu všech na kvalitě taky nepřidalo. Nakonec jsme přidali dalších pět gólů, takže na konci zápasu svítilo na tabuli skóre 0:13.

Při vší úctě k soupeři, takové zápasy nám spíš škodí, než aby nám pomáhali se někam posouvat. Návyky, mechanismy, rychlé kombinace v takových zápasech vůbec nefungují, hráči musí volit úplně jiná řešení, které prostě nemáme zažité. Tak doufejme, že už v sobotu konečně na domácím travnatém hřišti budeme moct ukázat fotbal, kterým potěšíme naše skvělé fanoušky yes