Slavoj Podolí - FC Háje B  9:0 (3:0)

1. kolo Zimní ligy Starších žáků na Hájích

Góly: 4x Kristian, 3x Dino, 2x Mersi

Sestava: Deinskein (5), Nováček (6), Tomsa (6), Štros (6), Janikovič (5), Toman (5), Keraghel (6), Gottwald (6), Šrámek (5), Domínek (5), Liška (5), Mandzyuk (6), Orjzynski (5), Imramovský (5)

Zimní liga se tradičně začíná jedním zápasem v prosinci, los nám na úvod přisoudil domácí béčko.

Od prvních minut bylo jasné, kdo bude diktovat tempo zápasu. Soupeř nám dával hodně času a prostoru, takže konečně jsme si mohli v klidu vyzkoušet všechny herní kombinace, které se pokoušíme postupně do naší hry dostat. V prvním poločase jsme tak mohli vidět tři góly z kopaček Kristiana, ale také spousty hezkých fotbalových akcí.

Obrázek druhého poločasu se moc nezměnil, domácí už téměř rezignovali na ohrožení naší branky, takže gólman David nám trošku v bráně mrznul. Postupně jsme přidávali další góly po hezkých akcích, když jsme dokázali překonat obranu z křídelních prostorů. Pokud jsme se snažili „prorvat se“ středem hřiště, díky přehuštěnému prostoru to většinou skončilo ztrátou míče. Další góly přidali Dino, Mersi a opět Kristian a skóre se tak zastavilo na 9:0 (pořadatelé oficiálně uvádějí 10:0, ale nějak jsme se dopočítali jen devíti gólů…..).

Je fajn, že poslední zápas v tomto roce jsme si takto herně i výsledkově užili. Kluci si dokázali, že fotbal hrát umí a že jsme nezapomněli, jak se dávají góly. Musíme být schopní tento herní styl aplikovat i se soupeři, kteří nám tolik času a prostoru nedají – to znamená víc běhání, rychlejší pohyb a přesnější hra. Budeme na tom v zimě pracovat a ono to přijde….