Podařený první mistrák

ČAFC B - Slavoj Podolí  2:7 (1:3)

góly: 2x Dino, Jáchym, Šíma, David M., 2x vlastní

Sestava: David (4), Mohammed (4), Toman (5), Keraghel (4), Orjzynski (4), Gottwald (5), Obrtel (4), Liška (5), Štros (5), Vorel (4), Tomsa (5), Imramovský (3)

Tak jsme se dočkali, po dlouhých měsících nám opět vypukly mistrovské boje. Prvním jarním soupeřem bylo „béčko“ Čafky, se kterým jsme se doma na podzim dost natrápili.

Kde jsou ty časy, kdy jsme mohli postavit dvě sedmičky. Omluvenky, nemoci, zranění – to vše znamenalo, že bylo připraveno jedenáct hráčů do pole. To jsme ještě netušili, že Luďa kvůli bolestem třísel odehraje sotva deset minut a David Mohammed kvůli kotníku téměř nemohl běhat. Takže zbylo 9 bojovníků, kteří však vstup do mistráků zvládli s přehledem. Hned od prvních minut jsme se tlačili na polovinu domácích. První dvě naše střely se ještě nevešly mezi tyče, ale v 6. minutě už dokázal Šíma uklidit míč k tyči – 0:1 z pohledu domácích. Hned o minutu později nás do dvoubrankového vedení poslal Dino, po přihrávce od Luďka – 0:2. To však na dlouho bylo z naší strany vše, kombinace byly takové kostrbaté, v naší hře bylo dost zbytečných nepřesností a zbrklých řešení. Potřetí se prostřelit čafáckého gólmana podařilo Davidovi a bylo to 0:3. Domácí však ještě do poločasu stačili snížit po přečíslení naší obrany – 1:3.

Druhý poločas jsme začali podle našich představ a navýšili skóre na uklidňující čtyřgólový rozdíl. Hned v 36. minutě krásně našel Šíma Dina a ten pohotově o břevno rozvlnil síť - 1:4. V 39. minutě se odrazil míč k Jáchymovi a ten zamířil přesně – 1:5. Pak opět následovala pasáž, kdy jsme už unaveného soupeře nedokázali gólově překonat. Herní převaha končila na hranici vápna, málokdy jsme byli schopni přenést hru do volného prostoru po stranách a vše tlačili středem hřiště. Až v 62. minutě přišla dvouminutovka Mersiho, který dvakrát donutil domácí obránce dát si vlastní gól – 1:7. Poslední slovo si vzali opět domácí a v 65. minutě upravili na konečných 2:7.

Zápas jsme výsledkově zvládli, i když herně to ještě bylo dost kostrbaté. Možná to způsobila i lehká nervozita z prvního mistráku. Vím, že máme na to předvádět o hodně lepší výkony.  Snad se nám v nejbližší době vyprázdní marodka a půjdeme do dalších bojů silnější a připravenější. Díky kluci za vítězství, ale vše se teprve rozbíhá, tak neusnou na vavřínech…. yesyes