Odbojovaná remíza

SK Aritma - Slavoj Podolí  0:0

mistrovské utkání, 9. kolo soutěže mladšího dorostu

Sestava: Keraghel, Obrtel, Tomsa, Toman, Orjzynski, Hrubec, Gottwald, Chrz, Rubinos, Imramovský

Další venkovní zápas nás čekal s opět velmi těžkým soupeřem, rezervou divizního dorostu Aritmy. Celý týden nám postupně ze sestavy vypadávali hráči, takže nakonec nás na zápas zbylo jen 12 a to ještě díky Luďkovi, který obětavě přišel i přes bolesti v zádech. Sestava byla hodně poslepovaná, někteří hráči byli nuceni hrát na postech, které většinou nehrají.

Domácí nás hned v úvodu zaskočili rychlou rozehrávkou, vytvořili si několik šancí a prvních pět minut nás vůbec nepustili do hry. Postupně jsme si však začínali zvykat na jejich hru a začali pomalu drolit jejich tlak. Našich akcí dopředu bylo jak šafránu, většinou jsme je řešili nepřesně, anebo jsme ztratili míč v osobních soubojích. Domácí měli převahu, ale vzadu jsme je dokázali vždy včas zastavit, popřípadě spolehlivě zasáhl Omar v bráně. První poločas tak uběhl velmi rychle, žádný gól jsme neviděli.

Do druhého poločasu jsme chtěli dál pozorně bránit, ale zároveň být více nebezpeční také dopředu. Soupeř se stále marně snažil překonat naší obětavou a dobře organizovanou obranu, podolští už byli o něco více vidět v protiútocích. Všechny rohy jsme dnes v obraně výborně uskákali, jen jedinkrát míč propadl na nohu domácího hráče, ale naštěstí přestřelil. Jak čas běžel, domácí už byli nervózní a čím dál míň se jim dařilo dostávat se do šancí. Paradoxně jsme tak mohli vítězství strhnou na naši stanu my, bohužel Cian pod tlakem obránce jen těsně minul branku domácích. Na bezgólovém stavu se tak nic nezměnilo až do konce zápasu.

Dnes jsme působili stejně jako Újezd před týdnem u nás. Bohužel v tomto složení jsme na Aritmu herně neměli, soustředili jsme se především na bránění, moc útočných akcí nám domácí nedovolili. Na druhou stranu kluci hráli bez střídání a dnes to odbojovali znamenitě. Když někdo udělal chybu, druhý ji napravil, museli jsme ustát spousty důrazných osobních soubojů, nejednou jsme museli situaci řešit skluzem. A když už se domácí dostali do šance, dnes jsme měli v bráně Omara, který ukazoval svoji šikovnost. Trošku v nadsázce jsem klukům říkal před zápasem, že pokud Omarovi maximálně pomůžou, vychytá nulu a skončí to nejhůř 0:0. A vida, měl jsem pravdu, a myslím, že jsme si bod zasloužili. Těším se na jarní odvetu, věřím, že pokud budeme kompletní, můžeme získat i o dva body více. Teď si jen přát, ať se nám do neděle vrátí aspoň někteří hráči a můžeme opět po delší pauze zažít vítězný zápas.