Újezd Praha 4 - Slavoj Podolí  2:1 (2:0)

mistrovské utkání, 17. kolo soutěže mladšího dorostu

Gól: Jáchym

Po minulém, velmi nepovedeném výkonu, jsme chtěli ukázat našim fanouškům, že to byla výjimka a fotbal jsme hrát nezapomněli. A myslím, že jsme to splnili do puntíku, i když výsledkově to opět nevyšlo…

Bohužel, než se všichni stačili rozkoukat, tak jsme prohrávali. Už v 5. minutě při snaze odvrátit centrovaný míč, si ho David nešťastně srazil do naší branky – 1:0 z pohledu domácích. Na rozdíl od minulého zápasu to s námi nic neudělalo, naopak svojí aktivitou a snahou o rychlý kombinační fotbal jsme domácí přehrávali. Soupeř se dostával z našeho sevření jen dlouhými nákopy a snahou o rychlé kontry. Jeden takový jsme zastavili pouze za cenu faulu a soupeři nabídli trestný kop z nebezpečné vzdálenosti. Ten se domácím povedl zahrát přesně k tyči, ani Omarův let vzduchem nezabránil druhému gólu a v 18. minutě to bylo 2:0. Až do konce zápasu to byla poslední střela újezdských na naši bránu. Od této chvíle bylo na hřišti jen jedno mužstvo, to podolské. Zatlačili jsme domácí na jejich polovinu, a i když přes zahuštěný prostor na malém hřišti bylo těžké hledat cestičky k zakončení, pár šancí jsme si vytvořili.

Do druhého poločasu nebylo potřeba toho moc měnit, snad jen být přesnější v zakončení. Naše herní převaha byla ještě výraznější než v poločase prvním. Naše rychlé kombinace dělali domácím problémy, jen naše nepřesnost v zakončení a zákroky gólmana stály za nepohnutím skóre. Po jedné z krásných akcí dokonce zvonilo břevno. Čas rychle utíkal, domácí bránili ze všech sil a nám to tam prostě nechtělo spadnout… Nakonec jsme se dočkali aspoň snížení, z trestného kopu se krásně trefil Jáchym, bohužel to bylo už v nastaveném čase, takže na vyrovnání už nebyl čas.

Fotbal opravdu nemá logiku. Domácí jednou vystřelili na bránu, a to jim přineslo vítězství. Kluci dnes do toho dali vše, trošku se od nás poslední dobou odvrací štěstí, ale to zlomíme. Na náš fotbal se hezky kouká, ale zatím to nepřináší body. Ale ze své cesty neuhýbáme, náročný kombinační fotbal hrát nepřestaneme, jednou se to otočí i výsledkově.

Díky moc za podporu skvělým fanouškům, jejich dlouhý aplaus a slova chvály snad byly pro kluky útěchou a motivací do dalších bojů. yesyes