Naděje žila jen poločas...

Slavoj Podolí - FK Motorlet  1:5 (0:1)

mistrovské utkání, 13. kolo soutěže mladšího dorostu

Gól: Cian

Tak konečně nám začala jarní mistrovská část!! No jarní – počasím to byla spíš zimní liga, ale to hráčům asi úplně nevadilo, protože dnes se zahřáli dostatečně wink

Hned první zápas (předehrávka Velikonoc) nás čekal soupeř z nejtěžších. Rezerva divizního dorostu FK Motorlet, která si hraje vlastní soutěž. Na podzim neztratili ani bod, v jedenácti zápasech nastříleli přes 100 gólů, dostali pouze 12. Doufali jsme, že budeme první, kdo jim nějaké body sebere.

Hosté nic nepodcenili a od začátku se začalo hrát v obrovském tempu. Jinoničtí drželi míč na svých kopačkách, my jsme se snažili na své polovině pokrýt jejich nabíhající hráče za obranu a kdykoliv se naskytla možnost, zahrozit rychlým protiútokem. Soupeři se podařilo dát první gól již v 10. minutě, individuální akci jednoho hráče jsme nedokázali zastavit včas a Omar pak už neměl šanci – 0:1. Po zbytek prvního poločasu jsme hostům už moc šancí nedovolili, případně vše vyřešil spolehlivý Omar v bráně. Bohužel našich protiakcí bylo jak šafránu, hosty jsme ničím nezaskočili, jedinou slibnou akci zastavil nepřesný lajnový rozhodčí zdvihnutým praporkem kvůli údajnému ofsajdu.

Pouze jednogólové manko do druhého poločasu bylo slibné, věřili jsme, že dál budeme pozorně bránit a nějakou z mála našich šancí proměníme. Bohužel prvních dvanáct minut se nám vůbec nepovedlo. Hned v první minutě vyražený míč Omarem doklepl hostující hráč jednoduše do brány – 0:2. Ve 48. minutě se pískala trochu přísná penalta – 0:3. O čtyři minuty později nás hosté rozebrali až před prázdnou bránu - 0:4. Zbytek šancí pochytal střídající Vašek. Alespoň čestného úspěchu jsme se dočkali ve 68. minutě, kdy zmatky ve vápně soupeře využil Cian a hlavou nedal gólmanovi šanci – 1:4. Posledním gólem už do naší unavené obrany v 75. minutě stanovili jinoničtí konečné skóre – 1:5.

Bojovnost, nasazení a důraz v soubojích dnes jako vždy na jedničku. V týmu nemáme nikoho, kdo by nedal do zápasu vše, ať je skóre jakékoliv. V herní kvalitě a rychlosti s míčem i bez míče jsme zaostávali. Soupeř, který trénuje 5x v týdnu, prostě musí být logicky někde jinde. Každý takový odehraný zápas nás i přes prohru posouvá dál. Kluci vidí, že vše je potřeba dělat rychleji – přemýšlet, hrát s míčem, reagovat na situace, sprintovat. Pro jejich fotbalový vývoj skvělá zkušenost, rozhodně nám to dá víc, než když někomu v „suchým triku“ dáme deset gólů. Jedeme dál, hraje se o 30 bodů, chybí nám jich 5 na druhé místo a o to se ještě budeme rvát...

Díky fanouškům za podporu, přes vlezlou zimu i přes prohru, vždycky tam jste a je vás slyšet yesyes