Dva rozdílné poločasy

Sokol Kolovraty - Slavoj Podolí  2:12 (2:0)

góly: 4x Mersi, 3x David H., 2x Kuba, Lišák, Luděk a Omy ??

Sestava: Deinkstein (5), Tomsa (5), Mohammed (5), Toman (5), Keraghel (5), Orjzynski (6), Imramovský (5), Gottwald (5), Obrtel (5), Hrubec (4), Liška (5), Heneberk (5), Janikovič (5), Šrámek (5), Dvořák (5)

Po dlouhém čase jsme se opět dostali k zápasu na velkém hřišti. I když tímto výrazem se nedá nazvat umělka v Kolovratech, která rozměrově je velmi malá, ale na druhou stranu nový koberec byl velmi příjemný a měkký.

Chyběli nám dva stopeři, tak si poprvé tuto pozici vyzkoušel Honza O. a vedl si velmi dobře a i spolupráce s Jáchymem fungovala. Ale co první poločas nefungovalo byla naše hra. Trošku problém byl i protivítr, kvůli kterému jsme nedokázali dát delší míč na rozběhnuté hráče. Zkoušeli jsme kombinace na krátkou vzdálenost, ale prostor byl tak přehuštěn, že ztrát bylo až příliš. Neustále jsme o míč přicházeli a museli o něj znovu bojovat. Soupeř dvě naše zaváhání nekompromisně využil a jelikož my jsme nebyli schopni dotáhnout své akce ke kvalitnímu zakončení, zaslouženě vyhrál první poločas.

O přestávce jsme si řekli, co je potřeba změnit a naše slova padla na úrodnou půdu. Do druhého poločasu vlétl úplně jiný tým. Najednou jsme byli všude dřív, byli rychlejší a důraznější než domácí. Hned v prvních minutách vyslal Omy krásně do úniku Dina, ten z levé strany pohotově našel před brankou osamoceného Mersiho a ten načal náš gólostroj. Od tohoto gólu se na kolovratskou branku valil jeden útok za druhým, naopak naše obrana pracovala velmi důrazně, takže jsme domácí drželi na jejich polovině, nenechali je oddechnout a nutili je dělat chyby. Rozehráli se nám křídla, střed zálohy i útočníci a najednou to bylo o něčem jiném. Soupeř po našich rychlých pěti gólech trošku rezignoval a dovolil nám skórovat ještě sedmkrát. Těsně před koncem ještě domácí neproměnili penaltu, takže konečné skóre bylo 2:12 z pohledu Kolovrat.

První poločas jsme se nedokázali přeorientovat na větší hřiště a nedůrazem i zbytečnými ztrátami jsme dovolili domácím nás jednoduše přehrávat. Druhý poločas už byl o něčem jiném a opět se projevila naše fyzická připravenost, kdy jsme neztráceli sílu ani rychlost v soubojích. Tento tým má vůli i chuť vyhrávat a vírou ve své schopnosti dokáže změnit i nepříznivý vývoj zápasu, a to nám dělá největší radost. Nikdy se nevzdáváme a bojujeme až do konce. Díky kluci a zítra opět na plac. Díky i našim fanouškům, i vy jste pomohli ke zvratu ve skóre wink