Slavoj Podolí - FK Vestec  4:2 (2:0)

5. kolo Zimní ligy Starších žáků na Hájích

Góly: 2x Dino, 2x Kristian

Sestava: Deinskein (5), Nováček (5), Tomsa (5), Toman (5), Keraghel (5), Gottwald (6), Šrámek (5), Liška (5), Mandzyuk (5), Orjzynski (6), Imramovský (5), Heneberk (5), Hrubec (5), Domínek (5), Rezek (5).

V posledním zápase před dvou víkendovým volnem (jarní prázdniny) nás čekal tým z Vestce. Ze sestavy nám vypadli tři obránci, na pravou obranu se tak postavil Mersi a jeho výkon na tomto postu byl pro nás příjemným překvapením.

Od prvních minut jsme se více tlačili na polovinu soupeře, ale ten nám nenechával moc času na rozehrávku, takže k finálním přihrávkám jsme se moc nedostávali. Po patnácti minutách to přeci jen vyšlo. Na začátku akce byl Šíma, krásně posunul Davidovi H. do křídla, ten od brakové čáry odcentroval do vápna, míč si našel Dino a i pod tlakem dokázal pohotově a trošku ze štěstím přelobovat gólmana – 1:0. Vestečtí se snažili odpovědět rychlými brejky, ale se všemi si poradili obránci s výpomocí gólmana. Do blízkosti naší branky se dostávali i po našich chybách v rozehrávce, kdy nám strašně dlouho trvá, než dokážeme míč dostat pod kontrolu a zbytečně zmatkujeme v situacích, které lze vyřešit v klidu. Po jednom takovém zmatku přišla i největší šance soupeře v prvním poločase, ale štiplavou střelu David v bráně bravurně chytil. Do přestávky jsme dokázali navýšit skóre ještě o jeden gól. Roh z levé strany Šíma posunul patou k Dinovi a ten bez váhání dělovkou poslal míč o břevno do brány – 2:0.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako poločas první. Soupeřovo aktivní napadání nám dělalo dál problémy a časté ztráty míče nás pak stály velké množství sil zase ho vybojovat zpátky. Třetí gól jsme vstřelili po rychlém brejku do rozhozené obrany soupeře, Dino krásně potáhl po straně a před gólmanem nesobecky posunul na úplně volného Kristiana, který neměl problém zavěsit – 3:0. U čtvrtého gólu byl opět Kristian, po přesné kolmici od Omara utekl stoperům a pod vybíhajícím gólmanem zvýšil už na 4:0. Pátý gól mohl přidat Kuba, bohužel mu chybělo trošku štěstí při souboji se soupeřovým gólmanem. Konec zápasu nás zastihl už trošku unavené a nekoncetrované. Nejprve Lišák „namazal“ útočníkovi Vestce a ten i když byl asi překvapen, dokázal se štěstím přes prsty našeho gólmana umístit k tyči – 4:1. Druhý gól opět vůbec nemusel padnout. Brejkovou situaci dva na dva Lukáš nevyřešil správně, o míč přišel, následoval rychlý protiútok soupeře, který jsme sice ještě zastavili za cenu rohového kopu, ale z něj jsme nechali vestecké snížit na 4:2. Naštěstí zbytek zápasu jsme si už pohlídali a cenné vítězství si vzít nenechali.

Pochvala za hezké góly, i za snahu a bojovnost. Během zápasu však máme úseky hry, kdy se nám hra rozpadá do nesmyslných řešení a zmatků kolem vlastní branky. Máme tedy stále na čem pracovat, ale s výhrou v zádech se vždy trénuje veseleji wink