Slavoj Podolí - FK Vyžlovka  2:2 (1:1)

6. kolo Zimní ligy Starších žáků na Hájích

Góly: 2x Dino

Sestava: Deinskein (5), Dvořák (5), Nováček (5), Tomsa (5), Toman (5), Keraghel (6), Gottwald (6), Šrámek (5), Orjzynski (6), Imramovský (5), Heneberk (5), Hrubec (5), Štros (6), Janikovič (5)

Za krásného počasí nás čekal předposlední zápas na zimní lize a byl to přímý boj o třetí místo, oba týmy měly na svém kontě 9 bodů za tři výhry.

Začátek zápasu byl z naší strany opatrný, chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany a bránit až na své polovině. Soupeř tak měl optickou převahu, ale do nebezpečných šancí jsme ho dobrou obranou nepouštěli. Nám se přechod do protiútoků moc nedařil, když už jsme se dostali k vápnu soupeře, chybělo nám rychlejší řešení a přesnější zakončení. Jako první se trefili vyžlovičtí, když na pěknou střelu z dálky pod břevno neměl David nárok 0:1. Nic jsme nevzdávali, naopak ještě do přestávky dokázali jsme vyrovnat po hezké akci z pravé strany, když Dino pohotově na bližší tyči zakončil střílenou přihrávku  – 1:1.

První poločas nám ukázal, že při větší aktivitě jsme soupeře schopni přehrát, proto jsme udělali změnu v taktice a vysunuli napadání vysoko na útočnou polovinu. Neslo to své ovoce, víc jsme měli míč na svých kopačkách a dostávali se i do více rychlých útoků. Výborně hrála obrana, vystupovala včas k útočným hráčům soupeře a získávali jsme míč brzy na své kopačky zpět. Soupeř nechtěl připustit změnu vývoje zápasu a začalo přibývat osobních soubojů, kterým jsme se ale statečně nevyhýbali a nedarovali nic zadarmo. Bohužel soupeř využil naší zbytečné ztráty na polovině hřiště k rychlému protiútoku, který jsme nedokázali zastavit a míč skončil v naší síti, takže opět prohráváme – 1:2. Ani to naše borce nezlomilo, naopak ještě více se tlačili k bráně soupeře. Dnes opět výborný Omar po několika vyhraných soubojích ve středu hřiště na dlouhou nohu posunul na rozběhnutého Dina, ten si tělem pokryl míč před obráncem a s přehledem přeloboval vyběhnutého gólmana – 2:2. Posledních 15 minut bylo nahoru dolu, oba týmy chtěly vyhrát. Sil už moc neměl ani jeden tým, všechny pološance už gólmani na obou stranách pochytali.

Asi zasloužená remíza, oba týmy měly k výhře stejně blízko. Oba gólmani nás dnes podrželi pěknými zákroky. Obrana hrála téměř bez chyb a často pomáhala kvalitní rozehrávkou, takže pochvala. Záloha a útok dnes museli podstoupit obrovské množství osobních soubojů, často vítězně a přidali i nadstavbu – kombinaci, rychlý útok a góly. Dnešní soupeř měl podobnou kvalitu jako týmy v mistrovské soutěži, takže dnes jsme si dokázali, že uhrát body můžeme s kýmkoliv. Za 14 dní nám to vypukne, před domácím mistrákem s Tempem nás za týden  čeká generálka v podobě posledního zápasu na Hájích v derby s týmem SK Nusle.