Další výhra, další nula

Slavoj Podolí - Junior Praha B  11:0 (4:0)

góly: 3x Šíma, 2x Dino, 2x Hrubinho, Adam, Jáchym, Lišák, Omar

Sestava: Domínek (6), Toman (6), Keraghel (6), Gottwald (6), Liška (6), Štros (6), Vorel (6), Šrámek (6), Pepa (6), Tomsa (6), Hrubec (6), Heneberk (6), Mohammed (6)

V dalším domácím utkání nás čekalo béčko Junioru. Díky pátečnímu dešti hřiště příjemně změklo a mokrý podklad nahrával naší kombinační hře. I přes neúčast několika borců jsme měli k dispozici dostatek hráčů a nic jiného než výhru jsme dnes nebrali.

Začátek zápasu byl pro hosty zlým snem. Ještě se na Kavčích Horách ani nerozkoukali a už prohrávali. Hned ve 3. minutě byl ve vápně faulován David M. a kapitán Šíma penaltu s přehledem proměnil – 1:0. O minutu později Šíma přidává druhý gól – 2:0. V 6. minutě se dostal míč od Hrubinha k Dinovi a ten uklidil k tyči – 3:0. Běžela 11. minuta a přihrávku z pravé strany od Davida M. proměňuje Dino v další gól – 4:0. To však bohužel bylo v prvním poločase vše, tedy co se týká gólů. Dál jsme soupeře jasně přehrávali, ale finální činnost kolem branky juniorských neměla takovou kvalitu, abychom si vypracovali další gólové šance.

O přestávce jsme si řekli, jakým způsobem lépe překonávat zahuštěnou obranu soupeře. Hned v první minutě druhého poločasu navýšil naše vedení Hrubinho po pěkné akci Horsta – 5:0. V 41. minutě dovršil svůj hattrick Šíma, když před ním obránci tak dlouho couvali, až se dostal do blízkosti brány a v pohodě podél gólmana přidal další gól – 6:0. O minutu později Šíma nahrál Hrubinhovi a ten pěkně zakončil – 7:0. Pak nám to začalo padat i z dalekonosných střel. Nejprve se trefil v 53. minutě Adam – 8:0. Ve 59. minutě Šíma nabil Lišákovi a ten vyslal prudkou a přesnou střelu k tyči – 9:0. Dalším takovým střelcem byl Jáchym, jeho střela po zemi podklouzla gólmanovi hostí pod rukou – 10:0. Gólovou tečku přidal Omy, který svou střelu otřel o břevno – 11:0.

Soupeř nás moc neprověřil. I když stále nemáme k dispozici ani jednoho stálého gólmana, dneska jsme juniorské nepustili ani do jedné střely a náhradní gólmani museli řešit jen pár malých domů. Dopředu jsme hráli s chutí, chtěli dávat góly, snažili se o kombinaci. Máme radost, že kluci byli schopni realizovat herní změny, které jsme si před druhým poločasem řekli a sami se přesvědčili, že to vedlo k dalším gólovým akcím.

Příští týden bude velmi náročný. Ve středu velký turnaj, a především v sobotu první velký zápas jara, čekají nás sparťanská děvčata v boji o čelo tabulky. Díky kluci za předvedený výkon, ale nic nekončí, makáme a jedeme dál…yesyesyes