Slavoj Podolí - SK Vyžlovka  4:4 (3:1)

přátelské utkání

Góly: 2x Dino, 2x Adam

Sestava: Dvořák - Orjzynski, Nováček, Tomsa,  Liška - Domínek, Keraghel, Toman, Hrubec - Gottwald, Štros, Šrámek

Další přátelský zápas jsme odehráli na Kavčích Horách se soupeřem ze středočeské Vyžlovky. Z našeho dvacetičlenného kádru nám z různých důvodů chybělo hned 8 hráčů, takže připraveno bylo pouze 12 borců.

Soupeř měl hráče převážně ročníku 2007, ale hodně šikovné a běhavé. V prvním poločase se projevila naše větší zkušenost z velkého hřiště. Soupeř sice měl míč více na kopačkách, ale jejich akce jsme dokázali vždy včas zastavit a do vyložených šancí jsme ho nepouštěli. V naší hře nám chyběla častější a kvalitnější podpora útoku od krajních záložníků, takže opět jsme museli spoléhat na šikovnost a důraz našich dvou hrotů. Dvojice Dino, Adam několikrát využila kolmic za obranu a během prvního poločasu se postarala o tři góly v síti hostí. Těsně před koncem první části jsme opět zaváhali při rohu a nechali soupeře zakončit z bezprostřední blízkosti, takže poločasové skóre bylo 3:1.

I druhý poločas začal ve stejném stylu, hosté sázeli na kombinaci, my na rychlé protiútoky. Ještě jeden takový nám gólově vyšel a zvýšili jsme skóre na 4:1. Bohužel posledních 15 minut jsme úplně přestali hrát, už jsme na soupeře nestačili fyzicky ani rychlostně a na naši bránu se valil jeden útok za druhým. Naši útočníci byli úplně odříznuti, už jsme nebyli schopni je doplňovat a posouvat obrannou linii blíž k polovině hřiště. Velký tlak hostujícího týmu vedl k tomu, že přetížená obrana začala kupit chyby i fauly a soupeř nás potrestal třemi góly a vyrovnal na konečných 4:4.

Berme to pozitivně, dlouhých 7 měsíců jsme čekali, až budeme moct vyběhnout k zápasu na domácím travnatém hřišti. Ještě v dubnu nikdo nevěděl, co se bude dít dál, tak buďme rádi, že už v květnu se pomalu vracíme k fotbalu. Je potřeba si uvědomit, že po dvouměsíční pauze absolvovali hráči pět, šest tréninků, někteří třeba jenom dva. Prostě fyzičku na celý zápas ještě nemáme a bez možnosti střídání se to prostě musí projevit. Ještě nás v červnu čekají asi dva přípravné zápasy, snad už budeme mít k dispozici více hráčů a možnost vyzkoušet je na různých postech.