Cenná výhra

Slavoj Podolí - TJ Ruzyně  5:3 (4:1)

přátelské utkání 7+1

Sestava: Deinkstein (6), Mohammed (4), Toman (4), Keraghel (4), Orjzynski (5), Obrtel (4), Hrubec (4), Liška (5), Šrámek (4), Tomsa (4), Vorel (4), Imramovský (5)

Kvapem se blíží mistrovské zápasy, na doladění formy máme poslední dva týdny. K jednomu z posledních přípravných přáteláků jsme si pozvali tým z Ruzyně.

Šanci zahrát si opět zápas dostali hned čtyři hráči, kteří s námi nebyli na soustředění – Luďa, David, Hrubinho a Jony. V prvním poločase jsme po herní stránce měli mírně navrch. Snažili jsme se o kombinační hru, vcelku se dařili náběhy po stranách. Soupeř dobře bránil a nebylo moc místa ani času na kvalitnější zakončení. I tak nás poslal do vedení Luďa, když zblízka překonal gólmana hostí. Dobrým pressinkem jsme často získávali míče už na polovině soupeře, a i díky tomu jsme přidali další tři góly, o které se postarali opět Luděk, Mersi a Šíma. Hosté si vytvořili také několik šancí, ale dobře chytajícího Davida překonali jen jednou. Do druhého poločasu se tedy šlo se skóre 4:1 pro podolské.

Ve druhé půli jsme chtěli přidat další góly, ale i přes velké množství šancí jsme většinou nedokázali trefit bránu nebo nám to trvalo strašně dlouho a hosté nám zakončit nedovolili. Naopak jsme začali trošku laxně přistupovat k bránění a na můj vkus se hosté dostávali velmi často do nebezpečných šancí. Naštěstí taky neměli seřízenou mušku nebo výborně zakročil gólman David. I tak pár minut před koncem snížili na rozdíl jednoho gólu a pomýšleli ještě na vyrovnání. Koncovku zápasu jsme však odehráli perfektně, nepustili hosty na naši polovinu a nakonec David M. pěknou střelou završil skóre na konečných 5:3.

Kvalitní přípravný zápas, soupeř nám nedaroval nic zadarmo a o výsledek jsme se museli porvat. V týdnu určitě budeme pilovat zakončení, tam máme velké nedostatky. Naopak kombinace měli hlavu a patu, kluci věděli, co chtějí hrát, i když samozřejmě ne vše se povedlo. Ale myslím si, že v našich silách je předvádět ještě lepší výkony, dnes některé hráče omlouvají těžké nohy po náročném soustředění.