Bezproblémová výhra

Junior Praha B - Slavoj Podolí  0:9 (0:5)

Góly: 3x Luděk, 2x Šíma, 2x Dino, Mersi a David M.

Sestava: Nováček (6 bodů) - Imramovský (5), Tomsa (5), Vorel (5), Mohammed (4), Toman (6),  Ojrzyński (5), Gottwald (4) - Dvořák (4), Štros (4), Keraghel (4), Šrámek (4), Liška (4)

V dalším kole mistrovské soutěže jsme zajížděli na pěknou, ale rozměry menší UMT na Junioru. Z důvodu prodlouženého víkendu se nám sešlo dost omluvenek, ale máme široký kádr, takže nebyl problém dát dohromady vítěznou sestavu.
Soupeř z Malešic měl tým poskládaný převážně z hráčů ročníku 2007, takže od prvních minut byla naše převaha znatelná. Domácí zalezli na svou polovinu, což s rozměry hřiště nám dost komplikovalo hru, protože nebylo moc prostoru kam přihrát. V 8. minutě dal Dino první gól po předchozí hezké akci dvojice Šíma, Mersi - 1:0 pro podolské. Pak jsme opět na delší čas nebyli schopni naše akce dotáhnout do gólové tečky. Až v 22. minutě Šíma odšpuntoval náš gólostroj. Zachytil špatný výkop gólmana a pěknou střelou okamžitě vrátil míč do sítě - 2:0.  Ve stejné minutě našel Mersi opět Dina a bylo to rázem o tři góly. V dalších dvou minutách se dvakrát prosadil Luďa, poprvé po přihrávce od Dina a podruhé od Jonáše. Poločasové skóre se tedy zastavilo na 5:0. A to ještě Jáchym dvakrát výborně zahrál trestné kopy. Jeden zastavila spojnice branky, druhou výborně chytil gólman domácích.
Ve druhém poločase se obrázek hry moc nezměnil. Domácí chtěli dát alespoň jeden gól, ale obrana v čele s opět jistým Lukášem v bráně jim nic nedovolili. A tak padaly další góly do sítě juniorských. A nutno říci, že ve druhém poločase byl jeden hezčí než druhý. Nejprve ve 40. minutě napřáhnul z dálky opět Šíma a míč zapadl pod břevno - 6:0. O pět minut později ho napodobil David M. a jeho střela zapadla do šibenice - 7:0. Ve 47. minutě se na levé straně rozběhnul Mersi, Šíma ho milimetrově našel a Mersi neměl problém prostřelit jinak výborného gólmana - 8:0. Poslední střelecký zápis a hattrick zaznamenal Luděk po rohovém kopu v 58. minutě - 9:0.
Hodnocení je dnes jednoduché. Byl znát věkový rozdíl, soupeř byl rychlostně i fyzicky slabší. Výhra i předvedená hra nás samozřejmě těší, ale nebudeme ji přeceňovat. V zápase se už objevují věci, které děláme na tréninku, ale je tam i spousta špatně řešených situací, které by nás v zápasech s těžším soupeřem mohli mrzet.
Už příští týden nás taková prověrka čeká. Na Podolí přijede dívčí tým Sparty, který zatím stejně jako my neztratil ani bod.