Bez gólů se nevyhrává...

Čechie Dubeč - Slavoj Podolí  2:0 (1:0)

mistrovské utkání, 6. kolo soutěže mladšího dorostu

Sestava: Keraghel, Obrtel, Tomsa, Toman, Orjzynski, Hrubec, Štros, Liška, Gottwald, Dvořák, Chrz, Rubinos, Imramovský, Heneberk

V dalším venkovním zápase nás čekal soupeř z Dubče, který byl v tabulce na tom podobně jako my. Krásné počasí, pěkně připravené travnaté hřiště, vše ideální pro kvalitní zápas. Sešli jsme se skoro kompletní, ale někteří hráči minulý týden toho moc nenatrénovali z důvodů nemoci, popř. účasti na adaptačních akcích.

Začátek nám vyšel dle představ, hned z rozehrávky se dostal do vápna soupeře Adam, avšak šanci vyřešil zbytečně zbrkle. O chvíli později byl sám před gólmanem Pepa, ale on nezachoval klid a střela mu vůbec nevyšla. Bohužel platilo nedáš – dostaneš, domácí využili našeho nedůrazu v obranné činnosti, kdy jsme nechali domácího útočníka projít až před Omara a ten neměl šanci zasáhnout – 1:0 pro domácí. Dál jsme byli více na míči, ale šancí k zakončení moc nebylo a když, tak jsme s nimi naložili prachbídně. Hra byla hodně přerušovaná fauly na obou stranách, poločas nám tak velmi rychle protekl mezi prsty.

Do druhého poločasu jsme věřili, že dokážeme domácí přehrát a utkání otočit. Bohužel hned po osmi minutách jsme dostali nešťastný gól, když střela z velké dálky byla nechtěně tečována od zad domácího hráče do protipohybu Omara – 2:0. Od této chvíle se domácí zatáhli před svoje vápno a velmi nám ztížili jakoukoliv kombinaci. Ve snaze dostat je pod větší tlak jsme změnili rozestavení, ale naše akce dnes neměly potřebou kvalitu ani rychlost. Soupeř už nic nekomplikoval a každý získaný míč poslal buď daleko na naši polovinu nebo rovnou „za plot“. Dnes se nenašel nikdo, kdo by to vzal na sebe a dokázal změnit špatně se vyvíjející zápas. Ani standartní situace nám nevycházely, takže i přes snahu s výsledkem něco udělat nám prostě dnes nebylo přáno.

Nemá cenu hledat výmluvy, soupeř dal dva góly, tudíž vyhrál a nezbývá než pogratulovat k vítězství. Držení míče, fotbalovost ani herní převaha nic neznamenají, rozhodují góly. Musel jsem hodně dlouho hledat zápas, kdy jsme nedokázali dát ani gól… ten se datuje na 19.1.2020 utkání Zimní ligy (prohra 0:5 s Hájema).

Jak říká jedno hezké fotbalové rčení: Nejsme kapela, abychom furt vyhrávali…smiley  Musíme zpátky na zem a od pondělka znovu do „práce“. Máme se v čem zlepšovat, před námi jsou další 3 podobně těžké (ne-li těžší) zápasy a musí se zlepšit ve všech činnostech.